« Ožujak 2024 »

Posjet Županiji
Autor: Marina Klarić, 11. 12. 2013.

Župan Goran Pauk i pročelnica upravnog odjela za prosvjetu, znanost, kulturu i šport Diana Ercegović primili su danas učenike 3A i 3B razreda Katoličke osnovne škole Šibenik u pratnji učiteljica Nikoline Petrović, Ivone Vrcelj i Ivane Skorić. Učenici u okviru Godišnjeg plana i programa iz predmeta priroda i društvo uče o svojoj županiji te su za župana imali brojna zanimljiva pitanja.

Počeli su sa općim pitanjima o prirodi županova posla: kako je to biti župan, koliko sati radi i koja mu je plaća, ima li osiguranje, koliko stanovnika ima županija te koliko je to u odnosu na npr. Zagreb ili učenicima posebno zanimljivu Kinu. Nakon što je početna trema nestala, postavljali su svakakva  pitanja, a posebno smiješno je bilo pitanje smije li se župan ženiti, jer je učenik pomiješao pojmove župan i župnik.

Župan je ostao impresioniran znanjem učenika te ga je razveselio poklon koji su mu sami učenici izradili. Riječ je o grbu Katoličke škole sa dobrim željama, zahvalama, ali i prijedlozima ispisanim na zastavicama. Jedna učenica htjela bi zoološki vrt u Šibeniku, drugi se zahvaljuju na školi i igralištu, a jedan učenik bi htio da Luka Modrić zaigra za Hajduk.

Uz dobre želje za nadolazeće blagdane i što bolje ocjene u školi, župan je poklonio učenicima prigodan DVD o Šibensko-kninskoj županiji na 4 jezika.

Veselo druženje završilo je pjevanjem himne Katoličke osnovne škole Šibenik.

Preuzeto sa Šibensko- kninska županija