Ukupno: 319071

Osvijetlimo put do jaslica
Autor: S. Mandica Starčević, 13. 12. 2013.

Anđeli, zvjezdice, pastiri… Pjevači, svirači, plesači, glumci i recitatori ispunili su 12. prosinca kongresnu dvoranu naše škole. Okupila su se djeca i učenici: DV Ciciban, DV Brat sunce, PŠ Prgomet, PŠ Ogorje, PŠ Vrsine, OŠ Fausta Vrančića, OŠ Primošten, OŠ Jurja Šižgorića, Katolička osnovna škola i župe sv. Ante Šubićevac kako bi sudjelovali na priredbi Osvijetlimo put do jaslica koju organizira Katehetski ured naše biskupije.

Svaki je nastup prožet originalnošću izvođača nagrađen velikim pljeskom podrške. Naši su predstavnici 1.b izveli tri recitacije: Moje božićne želje, Dan veselja i Da mi je Božić brat. Za ovaj ih je nastup izvježbala i pripremila njihova učiteljica Antonija Mamužić. Čestitamo im na nastupu!

Izvođačima i njihovim mentorima te roditeljima i rodbini koji su ih došli gledati riječi podrške i čestitke  uputio je o. biskup mons. Ante Ivas osobito istaknuvši lijepe izričaje božićne tematike na našem materinjem jeziku koje treba i zadržati.

Sve okupljene pozdravila je i  s. Jakica Vuco, predstojnica Katehetskog ureda osobito zahvalivši svim školama koje su ove godine sudjelovale u caritativnoj akciji Iskrice dobrote u kojoj se prikupljala materijalna pomoć (hrana, odjevni predmeti, higijenske potrepštine i dječje igračke) za naš biskupijski Caritas, zastupljen po njegovu ravnatelju don Anti Pavloviću i njegovu zamjeniku g. Miljenku Jukiću, koji će sve to proslijediti obiteljima u potrebi.

Svi izvođači su istaknuli potrebu skromnosti, istinske pripreme i radosti prilikom Isusova rođenja. Neka nam svima njihove želje i poruke postanu sastavnice života i djelovanja ovog Božića.