Ukupno: 319391

Pokladni utorak u našoj školi
Autor: Marina Klarić, 5. 3. 2014.

Najlipše je vrime baš u srcu zime

kad se roba proba, za maškare

dišperan je ćaća, ostat će bez gaća

baba bez šudara, zbog maškara…“

Ne znamo je li bilo ljutitih ćaća i baba naših učenica i učenika, ali  ako je i  bilo nadamo se da ih je ljutnja prošla čim su ugledali svoje klaunove i bebe, kraljice i kraljeve, gusarice i gusare, Indijanke i Indijance, sportašice i sportaše, liječnice i liječnike , kaubojke i kauboje.

Upravo tim redoslijedom su bili maškarani učenici nižih razreda na pokladni utorak 4. ožujka 2014. godine. Učenici su već maškarani došli u školu,a doručak je bio veseliji i duži nego inače.

U kongresnoj dvorani se odvijao glavni dio programa ovogodišnjih maškara. Svaki razred  se predstavio maštovitim transparentom i plesom.

Raspoloženje u dvorani je bilo izvrsno.

Uslijedile su igre ( plesne stolice, plesni kipovi, kariole, mini košarka ) u kojima su sudjelovali predstavnici razreda ( po jedan dječak i djevojčica koje su učenici sami izabrali kao najmaske svoga razreda).

Uz glasno bodrenje svojih prijatelja pobjedu su odnijeli kauboji, drugo mjesto su podijelili klaunovi i bebe, a treće mjesto su zauzeli liječnici.

Svim razredima su podijeljene košare sa slatkim iznenađenjima.

E, tu još nije bio kraj. Nakon igara pridružili su nam se petaši i šestaši koji su se predstavili plesovima i igrokazom i izazvali oduševljenje svojim točkama i kod učenika i kod djelatnika.

Na kraju ovog veselog dana uslijedio je ples u holu škole.

Velika pohvala svim učenicima i roditeljima što su se potrudili biti kreativni i maštoviti i što nisu posegnuli za gotovim kostimima, nego su ih sami stvorili.

Učiteljica Antonija Mamužić