Proslavljen Dan škole
Autor: S. Mandica Starčević, 19. 3. 2014.

Svoj šesti rođendan naša škola proslavila je  na uočnicu sv. Josipa 18. ožujka. Proslava je započela nizom kreativnih radionica u školskom prostoru zajedničkog naziva „Nauči me nešto novo“.

Učenici i njihovi roditelji mogli su izabrati radionice: „Šibenska kapa“ koju je vodila benediktinka s. Fortunata, „ Narukvica s imenom“ koju je vodila vjeroučiteljica s. Renata A., „Slika od prešanog cvijeća“ koju je vodila gđa Janja Parač, tradicionalno „Pletenje maslinovih grančica“ koju je vodila gđa Vinka Bonjolo iz Primoštena, „Ribice“ napravljene od sistema za infuziju pod vodstvom s. Trpimire Barišić i „Upoznajmo Njemačku“ interaktivna radionica učiteljica njemačkog jezika Vlatke Mihaljević-Rak i Danijele Barišić.  Velik broj prijavljenih učenika i njihovih roditelja pokazatelj je kako tinja želja za novim spektrom umijeća i spoznajama u mnogima od nas.

Svačanom priredbom nastavljena je proslava u kongresnoj dvorani. Dramatizirana je priča „Bepo i Kantica“ koja govori o ekološkim problemima i potrebi očuvanja i zaštite prirode i mora oko Kornata, koje je tako blisko ovom podneblju. Tijekom priredbe ravnateljica s. Mandica Starčević je uručila priznanja „Srce razreda“ učenicima koji se ističu po solidarnosti, uslužnosti i požrtvovnosti u školskom životu. Tako su po odluci Učiteljskog vijeća ovo priznanje dobili: Sara Samaržija (1.a), Emilia Klanjčić (1.b), Klara Copić (2.a), Liam Lepej (2.b), Matej Spahija (3.a), Laura Koloper (3.b), Ante Peran (4.a), Marija Baljkas (4.b), Valentina Podrug (5.a), Franka Juraga (5.b), Ivan Gulin (6.a), Antea Krnić (6.b) i Ivan Baljkas (7.a). Posebno su pohvaljeni i nagrađeni učenici koji su postigli zapažene rezultate na županijskim natjecanjima: Lucija Gojčeta (5.a), Jakov Tucak (5.b) i Kiara Petković (2.a). A zahvalnice su dobili i donatori koji ove godine pomogli školu  u didaktičkim i metodičkim pomagalima.

U ime cijele škole učiteljica Antonija Mamužić čestitala je o. biskupu 17. obljetnicu biskupskog ređenja. Zahvalivši svima na kvalitetnoj priredbi naveo je razloge zbog kojih smo uzeli sv. Josipa za zaštitnika škole. Osobit je naglasak stavio na važnost obitelji u odgoju djece i suradnji sa školom. Zajedničkom molitvom sv. Josipu na kraju priredbe utekli smo se svetom zaštitniku moleći za školu i domovinu.