Ukupno: 319071

Korizmena duhovna obnova djelatnika
Autor: Marina Klarić, 20. 3. 2014.

Na svetkovinu sv. Josipa, 19. ožujka, djelatnici Katoličke osnovne škole imali su svoju korizmenu duhovnu obnovu i tako su u zajedništvu  i molitvi proslavili Dan škole i dan svog  zaštitnika. Duhovna obnova održala se u župi Porođenja Blažene Djevice Marije u Skradinu.

Duhovna obnova je bila koncipirana u tri dijela. U prvom dijelu susreta je otac biskup msgr. Ante Ivas održao predavanje na temu ˝Krštenje – temelj života˝. U uvodnom nas je dijelu pozdravio kao kršćane, što smo postali krštenjem, i nadodao da je to najvažniji događaj u životu kršćanina. Tijekom života mnogi se žele otkloniti od naše vjere, no činom krštenja mi smo zauvijek povezani s Bogom i tu vezu nitko ne može raskinuti. Kao primjer za to nam navodi i Isusovu prispodobu o trsu i lozi koja otkriva najdublje značenje našeg odnosa s Bogom. Bog predstavlja trs , a mladice su izdanak, na neki način produžetak trsa. Mladica iz trsa crpi životni sok, i ako ne prima taj sok ostaje suha, bez lišća, bez grozdova. Otac biskup se osvrnuo i na naše poslanje, napomenuvši da smo mi Božja ljubav i da u odgoj moramo uključiti više vjere i tako pomoći obitelji koja je u krizi.

Nakon predavanja u župnoj crkvi, zajedno sa župljanima,  molili smo pobožnost Križnog puta kojeg je predvodio otac biskup koji je ujedno i sastavio tekstove koje su djelatnici čitali. Tekstovi su bili aktualni, prilagođeni suvremenom svijetu u kojem Boga stavljamo na margine našeg života, a nevažne stvari postaju prioriteti.

Duhovna obnova završila je misnim slavljem kojeg je predvodio otac biskup. Župljani su na kraju misnog slavlja čestitali i darivali biskupa za njegovu 17. obljetnicu biskupskog ređenja.

Ovim putem zahvaljujemo župniku don Gabrijelu i njegovim župljanima na ugodnom gostoprimstvu i druženju.

Duhovno okrijepljeni djelatnici Škole završili su susret zajedničkom večerom i druženjem uz puno radosnih osmjeha.

Ivana Bakotić, prof. pedagogije