Ukupno: 319545

SVEČANO ZATVORENO DRŽAVNO NATJECANJE IZ VJERONAUKA
Autor: S. Mandica Starčević, 4. 4. 2014.

Treći dan Državnog natjecanja iz vjeronauka počeo je objavom privremenih rezultata. Nakon razdoblja za žalbe, uslijedio je završni krug natjecanja "Milijunak" za pet najboljih ekipa iz osnovnih i srednjih škola. Ovaj je krug iznjedrio i pobjedničke ekipe. Sve su ekipe pokazale zaista izvrsnu razinu znanja u svim oblicima natjecanja.

Završni kulturni program predstavio je bogatsvo različitosti biskupije domaćina.  Klapa Bonaca svojim je pjesmama pokrenula sve sudionike u dvorani, mladi animatori šibenske biskupije svojim su scenskim prikazom "Kušnje mladih" izazvali veliki pljesak i pokoju suzu sudionika. Zatim su proglašene  najbolje ekipe. U kategoriji srednjih škola treće mjesto zauzela je Srednja škola Hvar, druga je Nadbiskupijska klasična gimnazija don Frane Bulić iz Splita. Prvo mjesto zauzela je Peta gimnazija iz Zagreba. U kategoriji osnovnih škola treće mjesto osvojila je Osnovna škola Blaž Tadijanović iz Slavonskog Broda. Drugo mjesto pripalo je Osnovnoj školi Josip Broz iz Kumrovca. Prvo mjesto osvojila je Osnovna škola Sučidar iz Splita. Nagrađenim ekipama priznanja su uručili: s. Jakica Vuco -  predstojnica Katehetskog ureda biskupije domaćina, Tomislav Tomasić - viši savjetnik u AZOO i Anita Matković u ime NKU. Naše su školske mažoretkinje svečano dočekivale pobjedničke ekipe i pomagale u uručivanju medalja i plaketa. Predsjednica Državnog povjerenstva gđica Anita Matković svečano je objavila  pobjedničkim ekipama kako ih HBK i ove godine nagrađuje izletom. Ove će godine destinacija biti Rim.

Riječ zahvale uputila je predstojnica Katehetskog ureda s. Jakica Vuco koja je i zatvorila ovogodišnje Državno natjecanje.

Voditelj programa bio je šibenski glumac Jakov Bilić koji je i pročitao odlomak Šibenske molitve kojom je završen program.

Zahvalni smo svakom tko je utkao svoje talente, vrijeme, rad i spremnost u suradnju i realizaciju ovog velikog događaja!