Ukupno: 319465

Duhovno – rekreativni dan
Autor: S. Mandica Starčević, 10. 4. 2014.

Duhovno – rekreativni dan učenika petih razreda naše škole -  druženje koje je trajalo punih 24 sata ostvareno je 04. i 05. travnja ove godine. Osmislili su ga profesorice i profesori Danijela Barišić, Jelena Rakić, Andrija Guina uz koordinaciju Koordinatorice za cjeloviti odgoj Karmele Tomašević. Na početku jedno veliko hvala profesorima koji su se svojim angažmanom i vremenom uključili u ovaj projekt. Svakako mi je želja zahvaliti nekolicini animatora Šibenske biskupije koji su nesebično odvojili svoje vrijeme i s nama se družili kroz igru, pjesmu i molitvu. A kako nam je bilo, najbolje je da Vam to kažu sami  učenici.

Donosimo Vam dva iskustva ovog dana:

Dana 04.04. 2014. u 18.00h započeo je Duhovno – rekreativni vikend učenika petih razreda. Koordinatorica cjelovitog odgoja Karmela nam je dala daljnje upute. Potom smo se uzbuđeno uputili s učiteljicama u svoje učionice u kojima ćemo spavati. Kad smo se raspremili i odmorili krenuli smo u Oratorij gdje smo zamolili Boga da nas prati i čuva na ovom vikendu. Svi smo ogladnjeli, tako da smo se uputili u blagovaonicu u kojoj smo fino večerali. Nakon večere smo se igrali s animatorima „Oklade“. I na kraju smo zajedničkim snagama – pobijedili! Izmoreni, otišli smo spavati. Nakon spavanja, ujutro, razmjenjivali smo doživljaje sa spavanja (i dobre i loše). Kad smo se svi probudili, spremili smo se i krenuli na molitvu i doručak. Doručak je bilo fiiinnnn!!! Poslije doručka smo malo izašli van, a onda smo se uputili u Oratorij gdje je Koordinatorica Karmela vodila radionice (prva je bila „Stablo“ a druga „Narukvice prijateljstva“.) Nakon radionica krenuli smo do blagovaonice, gdje smo ukusno ručali. Poslije ručka smo se igrali vani na školskom igralištu. Baš nam je bilo lijepo. Vratili smo se u školu gdje smo pospremili učionice. Izgledale su kao i prije. Potom je slijedio najbolji dio – Potraga za blagom! Bili smo uzbuđeni i veseli. Podijelili smo se u tri skupine i krenuli. Bilo je zabavno ali i iscrpljujuće. Na kraju smo imali misu. Poslije mise smo doznali pobjednike koji su pritom nagrađeni time što ih neće ispitivati profesori iz nekih predmeta! Na kraju smo se svi osladili hot-dogom. I čekali roditelje prepričavajući događaje tog sunčanog uzbudljivog Duhovno – rekreativnog vikenda. To će nam zauvijek ostati kao dobra uspomena iz naših nestašnih školskih dana.

Lucija Gojčeta  5.a

Dana 04. 04. 2014. Godine u 18.00 sati smo krenuli u školu. Kada smo došli, naravno sa kuferima, krenuli smo u učionicu za spavanje. Profesorice Karmela, Danijela i Jelena su nam dale upute kako ćemo provesti taj vikend. Prvo smo se smjestili, pa smo krenuli na večeru. Večera je bila pre fina! J Nakon večere smo otišli u Oratorij. Tamo su nas čekali animatori, a i profesor iz povijesti  i njegova slatka kćer Lea. Bilo je 4 animatora. Zvali su se Ivana, Antonio (Smule), Paško i Goran (Gogo). Igrali smo se okladu. Ona se igra tako da ako mi pobijedimo da oni naprave ljudsku piramidu, a ako oni pobjede da mi moramo stati u vlakić i pjevati „Kad si sretan“. Bilo je 44 igre te smo ih morali riješiti u 1 sat i 30 minuta. Na kraju smo bili premoreni, ali smo ipak pobijedili! J Kada smo pošli spavati ja sam bila gladna!!! Zaspali smo u 1 sat ujutro. Bilo je udobno, ali se nisam naspavala jer smo se probudili u 6.30 ujutro! Pričali smo i zabavljali se do 8.00 sati dok nismo krenuli na doručak. Doručak je isto bio pre fin!!! J Nakon doručka smo išli van 15 min. Kada smo se vratili otišli smo u Oratorij crtati stabla, pa smo govorili osobine tog stabla. Nakon toga smo pleli prekrasne zeleno –plave narukvice. Zatim smo išli ručati. Kada smo ručali opet smo išli van. Kad smo se vratili, igrali smo potragu za blagom. Ja sam bila u drugoj skupini sa članovima: Ana, Franka, Blanka, Blaž, Marko, Petra, Laura, Ema i profesorica Jelena koja je vodila našu skupinu. Zadaci su bili lagani, a smislila ih je profesorica Danijela. Naravno, mi smo pobijedili! J Kada su svi došli otišli smo na misu u kapelu. Nakon nje smo doznali da nema ispitivanja iz Engleskog, Njemačkog, Povijesti i Matematike! J Pa smo dobili i Hot-dogove i otišli kući u subotu 05. 04. 2014. U 18.00 sati! L Bilo je ovo lijepo iskustvo i naravno da bi ovo htjela ponoviti!

Valentina Podrug 5.a