« Ožujak 2024 »

Majka - srce obitelji
Autor: S. Mandica Starčević, 8. 5. 2014.

Naša škola bila je u srijedu, 7. svibnja domaćin priredbe "Majka - srce obitelji",  u organizaciji Katehetskog ureda . Priredba je već postala tradicionalan izraz zahvale najmanjih mamama i nebeskoj Majci na ljubavi koju nam iskazuju.

U programu su sudjelovale četiri osnovne škole te dva dječja vrtića s područja grada Šibenika. Učenici su se svojim glumačkim, recitatorskim, pjevačkim i plesačkim vještinama iz dna srdaca trudili kako bi poslali što ljepšu čestitku svojim majkama.

Priredba je otvorena uvodnim pozdravom dvoje učenika te prigodnom recitacijom vjeroučiteljice Antonele Hajdić. Na pozornicu su zatim stupila djeca iz vrtića Ciciban otpjevavši pjesmu "Uspavanka" W. A. Mozarta, s kojom su prije dirnuli, nego uspavali publiku.

Učenici OŠ Jurja Šižgorića nasmijali su lijepo popunjenu dvoranu svojim igrokazom "Zaljubivitis". Uslijedila je duhovita recitacija dvojice učenika naše škole Domagoja Zaninovića i Karla NIkolića Kovačića, članova Recitatorske skupine "Kako se može štedjeti mama", a ništa manje simpatični nisu bili ni njihovi kolege učenici 1.b s još jednom recitacijom pod nazivom "Najljepša mama na svijetu". Učenike su pripremile učiteljice Antonija Mamužić i Kristina Papak.

Dvije točke upriličili su i najmlađi učenici OŠ Jurja Dalmatinca. Najprije su igrokazom "Slovo M" nazočne podsjetili koje je najvažnije slovo abecede i 'prvo slovo života', a nakon toga su prvaši iz iste škole plesom poslali "Čestitku majčici".

Osnovnu školu Fausta Vrančića predstavio je mali zbor koji je uz pratnju gitare i flauta dojmljivo izveo pjesmu "Snivaj, spavaj" Franza Schuberta.

Sve su začinili mališani iz Etno igraonice "Balarin" koji su izveli tri plesa: "Divojčica robu pere", "Igra kolo" i "Imate li šta šaldat" te su svojim nastupom razdragali raspoloženu publiku, ali i ohrabrili nas da se ne bojimo za budućnost očuvanja naše kulturne baštine.

Priredbu je prigodnim riječima zaključila predstojnica Katehetskog ureda s. Jakica Vuco, podsjetivši sve prisutne kako uvijek trebamo zahvaljivati našim majkama, Bogu i Majci Mariji, ali i dodala kako nam oni u životu pružaju mnogo više nego što mi svojim zahvalama možemo iskazati. Svim sudionicima priredbe na kraju su podijeljeni prigodni poklončići, a na pozornici je upriličeno zajedničko fotografiranje.