« Ožujak 2024 »

Prvi b razred u helikopteru
Autor: Marina Klarić, 20. 5. 2014.

U petak 16. svibnja 2014. godine vatrogasci Šibensko – kninske županije su imali vježbu pod nazivom „desantiranje i prevoženje helikopterom“.

Upravo taj helikopter izazvao je veliku pomutnju u 1.b razredu.

Nastava je prekinuta i…..

Pročitajmo smiley

Petak je bio prekrasan dan. Vidio sam veliki plavi helikopter. Sletio je pokraj školskog igrališta.

Moji prijatelji i ja smo došli do njega. Pilot nas je pozvao da uđemo. Iznenadio sam se kako je velik.

Helikopter mi se jako sviđa.

I ja bih volio biti pilot.

Jan Grgas Grando

Jednog proljetnog petka začuli smo zvuk helikoptera. Učiteljica nas je pustila da idemo do njega i dobri vatrogasci su nas pustili da uđemo u helikopter.

Slikali smo se i ušli u pilotsku kabinu. Vidio sam upravljač i brzine. Helikopter je imao četiri velika sjedala.

Imao je veliki propeler i bio je plave boje. Bilo mi je lijepo!

Bartul Dasović

Za vrijeme sata matematike vojni helikopter je sletio pored igrališta. Obuli smo se i otišli ga vidjeti. Tamo su bili vatrogasci. Vježbali su skakanje iz helikoptera i druge vježbe. Pustili su nas da uđemo u helikopter i da vidimo kako izgleda pilotska kabina. Učiteljica nas je slikavala. Izašli smo iz helikoptera, pozdravili se i otišli natrag u razred i nastavili sat matematike.

Jakov Pašalić

Dok smo bili na nastavi čuli smo jedan jako neobičan zvuk. Učiteljica je rekla da izađemo vidjeti što je to i tad smo ugledali veliki vatrogasni helikopter. Potrčali smo prema njemu i ušli smo u kabinu.

U njoj se nalazi puno različitih tipki. Tu sjedi pilot.

Bilo je jako uzbudljivo!

Iva Marita Bračić