« Ožujak 2024 »

ŽUPANIJSKI STRUČNI SKUP ZA UČITELJE RAZREDNE NASTAVE ŠIBENSKO-KNINSKE ŽUPANIJE
Autor: S. Mandica Starčević, 30. 8. 2014.

Nakon dulje ljetne stanke i odmora, učiteljice i učitelji naše županije krenuli su s pripremama za novu školsku godinu. U konferencijskoj dvorani naše škole 29. kolovoza 2014. godine održan je šestosatni Županijski stručni skup za učitelje razredne nastave pod okriljem Agencije za odgoj i obrazovanje te pod vodstvom više savjetnice gospođe Jadranke Domazet.

U uvodnom dijelu stručnoga skupa, viša savjetnica pozdravila je nazočne te ukratko napomenula sve novosti koje nas očekuju ove nastavne godine, uključujući i kurikulum građanskoga odgoja koji je nova sastavnica odgoja i obrazovanja s početkom ove godine te novi slovopis koji se od ove godine uvodi u hrvatski pravopis i početnice hrvatskoga jezika.

Uslijedilo je predavanje dr.sc. Damira Miholića, dramskoga pedagoga Zagrebačkog kazališta mladih i  profesora na Edukacijsko – rehabilitacijskom fakultetu u Zagrebu . Profesor nas je uveo u široku temu uporabe dramskih tehnika u edukaciji učenika.

Govoreći o kreativnosti u nastavi likovne kulture te suvremenim trendovima u području nastave glazbene kulture, stručnom skupu su se predstavile i dr.sc. Dubravka Kuščević te izv. prof. dr.sc. Snježana Dobrota s Učiteljskog studija Filozofskog fakulteta u Splitu. Predavanjima i kratkim radionicama učiteljice i učitelje su podsjetile na tehnike koje su potrebne u svakodnevnom radu u odgojnim predmetima, ali i prikazale praktične primjere rada likovne i glazbene kulture u nižim razredima osnovne škole.

Na kraju stručnog skupa svi su sudionici zaključili kako su teme predavanja dobro odabrane i potrebne da nas uvedu u sve izazove koji su pred nama.

Ivana Bertić, učiteljica razredne nastave