« Ožujak 2024 »

Svečan dan
Autor: S. Mandica Starčević, 8. 9. 2014.

Na blagdan Porođenja BDM našu  je  školu ispunila velika radost, veselje i  smijeh. U školu je došla nova generacija  prvaša, njih  četrdeset i dvoje. Uzbuđenja nije manjkalo, kako  kod djece, tako i kod roditelja, učiteljica i ostalih djelatnika.  U kongresnoj dvorani škole organiziran je svečani doček i prigodni program dobrodošlice.

U programu je nastupio  školski zbor izvodeći himnu domovine i himnu škole  te pjesmu kojom su svojim novim  prijateljima poželjeli dobrodošlicu i poručili : „ Danas je svečan dan, jer prvi dan je škole, počinje život nov, i prijateljstva nova, veselite se, radujte, nova znanja svladajte, upoznajte neki novi svijet…“ Uslijedile su dvije recitacije koje su dobile veliki pljesak roditelja i učenika.

Učenicima i roditeljima se obratila i ravnateljica, s. Mandica Starčević,  istaknuvši kroz priču kako je „Neupitno  da  djeca moraju naučiti neka umijeća (moraju znati čitati, plivati, služiti se računalom…), moraju se pripremati za život u trećem tisućljeću. Ali ako im ne ponudimo ništa više, ako im uskratimo ono duhovno, onda ih učimo samo umijeću preživljavanja, koje neće imati svoje središte.  Potrebno je učenje kako se postaje čovjek.“ Uslijedila je zajednička molitva za otvorenost Božjem djelovanju  u  životu učenika, a zatim su učiteljice prozvale svoje učenike i povele ih u razrede, gdje nas je dočekao Štrumfastični svijet Papa štrumfa, Štrumfeta i malih štrumfića. Nakon  predstavljanja svakog učenika uz malu pomoć roditelja, učenici su se razveselili malim poklončićima, a roditelji su napisali poruke podrške kako bi nas posjetili da su uvijek s nama.

Svim našim prvašićima i njihovim roditeljima čestitamo!

Nikolina Petrović, učiteljica