S DUHOM SVETIM I U NOVU ŠKOLSKU GODINU
Autor: Marina Klarić, 10. 9. 2014.

Himnom Škole i ''Recitacijom za početak školske godine'' učenici i djelatnici Katoličke osnovne škole u Šibeniku, u srijedu 10. rujna 2014., zazvali su Duha Svetoga i molili Božji blagoslov na školske dane pred njima.

On je stigao po rukama mons. Ante Ivasa i osmorice svećenika Šibenske biskupije. Na početku Službe riječi o. biskup poklonio je Školi kip Blažene Djevice Marije. Podsjetio je na prvo Isusovo čudo u Kani Galilejskoj kada je upravo Marija prva primijetila nevolju mladenaca, skrenula Isusovu pažnju na nju, a potom upozorila sluge da učine sve što im Isus kaže. Istu stvar zatražio je i o. biskup od okupljenih: čuti i učiniti ono što Isus traži od njih.

A da je ljubav glavni i najveći Isusov zahtjev otkrio je ulomak Matejeva evanđelja (Mt 22,34-40) kojeg je navijestio don Roko Glasnović. O. biskup naglasio je mališanima kako ih ''on osobno, svećenici ove biskupije i djelatnici Škole jako vole, za njih mole, poučavaju ih i odgajaju''. Pojasnio im je kako se ljubav koju Isus zahtijeva očituje u međusobnom prihvaćanju i suradnji, opraštanju i pomirenju te ih pozvao da i sami žive i svjedoče upravo takvu ljubav. Budući da ih za tu ljubav osposobljava ''Božja Ljubav koja je Duh Sveti'', Himan Duhu Svetome pjevao se s posebnom pažnjom.

Kako svaki susret s Gospodinom i međusobno ispunja radošću koja zrači i privlači, tako su i učenici o radosti ovoga susreta posvjedočili pjesmom ''Danas smo sretni'' koja ih je otpratila natrag u školske klupe.

s. Renata Azinović, vjeroučiteljica