DODJELA NAGRADA ZA NATJEČAJ POVODOM BLAGDANA SV. MIHOVILA
Autor: Marina Klarić, 15. 10. 2014.

U utorak 14. listopada, u Katoličkoj osnovnoj školi održana je svečanost dodjele nagrada učenicima koji su sudjelovali u natječaju povodom blagdana svetog Mihovila. Svečanost je okupila sve učenike koji su sudjelovali u natječaju, njihove mentore i roditelje. Nagrade su pripale učenicima koji su u jakoj konkurenciji, prema ocjeni stručnog žirija, izradili najbolje radove.

Program je započeo pjesmom „Danas smo sretni“ koju je izveo zbor Katoličke osnovne škole pod ravnanjem profesorice glazbene kulture Luiđe Cvitan. Uvodne pozdravne govore održali su s. Mandica Starčević, ravnateljica Katoličke osnovne škole, s. Jakica Vuco, predstojnica Katehetskog ureda, te don Roko Glasnović, koji je prisutnima prenio pozdrave oca biskupa.

Svi likovni radovi učenika bili su izloženi u holu škole, audio-vizualne prezentacije projicirane su u dvorani na velikom platnu za vrijeme same svečanosti, dok je literarne radove u sklopu programa svečanosti recitirala učenica Katoličke osnovne škole Marijeta Dugopoljac. Svi posjetitelji su tako mogli steći uvid u trud, entuzijazam i kreativnost koju su učenici našeg grada utkali u svoje radove.

Prije samog proglašenja nagrađenih, s. Jakica Vuco objasnila je kriterije raspodjele nagrada. Važno je bilo naglasiti kako nema rangiranja radova, nego su svi odabrani nagrađeni kao pobjednici.

U konkurenciji dječjih vrtića (kategorija likovni radovi) jednu nagradu dobio je „Sveti Mihovil“, zajednički rad djece iz vrtića „Brat Sunce“. Pojedinačne nagrade dobili su radovi Anđele Vulić (DV „Ciciban“) i Ivana Čorka (DV Vidici).

Kod osnovnih škola, u kategoriji literarnih radova, nagrađene su pjesme „Moj Grad“ (David Šarac, OŠ Tin Ujević), „Sveti Mihovil“ (Lucija Slamić, OŠ Tin Ujević) te još jedna „Sveti Mihovil“ (Petar Pavasović, OŠ Tin Ujević). U kategoriji likovnih radova (pristiglim radovima najbogatija kategorija), nagrađeno je pet radova: Anastazija Koldjeraj (OŠ Faust Vrančić), Ela Grubišić i Tonina Ilić (OŠ Juraj Šižgorić), Karlo Karega (OŠ Juraj Šižgorić), Meri Dukić (Katolička OŠ) te Klara Copić (Katolička OŠ). Audio-vizualna kategorija donijela je nagrade dvjema prezentacijama. Prvu su izradili Andrija Vrcić i Antonio Belamarić (OŠ Vidici), a drugu trojac Luka Ramadža, Antun Jurić Paić i Niko Petrović (OŠ Meterize).

U konkurenciji srednjih škola nagrada je dodijeljena samo u audio-vizualnoj kategoriji i to učenici Turističko-ugostiteljske škole Ani Peran za prezentaciju „Sveti Mihovil“.

Stručni žiri koji je donio odluku o tome koji radovi zaslužuju nagradu (složit ćemo se da nisu imali nimalo lagan zadatak), djelovao je u sljedećem sastavu: Tatjana Jadrić, Sara Lovrić, s. Mandica Starčević i Ivo Kronja.

Svečani dio programa završen je pjesmom „Ovo je dan što ga stvori Bog“, a nakon toga su svi prisutni pozvani da se pridruže zakuski koju je organizator priredio u holu škole.

Ovogodišnji natječaj povodom proslave blagdana sv. Mihovila za učenike s područja Grada Šibenika bio je prvi ovakvog tipa. Veliki odaziv učenika veseli, ohrabruje i potiče da ovakvi lijepi događaji i u budućnosti postanu sastavni dio proslave našeg nebeskog zaštitnika.

* preuzeto sa KATEHETSKI URED ŠIBENSKE BISKUPIJE.