Ukupno: 319050

"ZEMLJA NAS HRANI I SLATKE PLODOVE NOSI"
Autor: Marina Klarić, 17. 10. 2014.

„Zahvali se Bogu svome što te dnevno hrani mnome!“  - orilo se danas iz grla naših prvaša.

Ovaj tjedan kroz našu školu prožimao se duh zahvalnosti, obilježavali smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.  Razni likovni i literalni radovi u našem holu svjedoče o tome.

Da ne bi sve ostalo na riječi i na papiru, morali smo nešto i ispeći. Učenici sedmih razreda zajedno sa svojim nastavnicima su „frigali“ fritule,  a svi niži razredi naše škole okušali su se u pečenju kiflića.

Danima kruha zahvaljuje se na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni.

Na samom kraju tjedna okupili smo se u kongresnoj dvorani kako bi prigodnim programom zahvalili Bogu za dar života, za sve što nam je darovao i da bi bili ponosni na tradiciju koju baštinimo.

Naše slavlje otvorila je pjesma „Mi smo mali pekari“ u izvedbi naših zboraša. Pogledali smo kratke prigodne filmove „Zrno poljoprivrede“ i „Zrno kruha“, a onda je došao red na najmlađe. Prvi a i b je izveo svoje recitacije „Što pekar radi?“ i „Od zrna do kruha“. Učenici 3. a nastupili su s recitacijom „Malo zrno“, a potom su nekolicina učenika pročitali svoje pjesme na temu „Dani kruha“.

Za kraj smo prigodnom molitvom još jednom zahvalili Bogu za sve darove kojima nas dariva, potom je p. Josaphat Ngimony Mosha, blagoslovio plodove naše zemlje, hranu koju su pripremile vrijedne ruke naših učenika, roditelja, baka… , a zatim smo je blagovali.

Marina Klarić, Nikolina Petrović i Višnja Štropin, učiteljice

* Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.