« Ožujak 2024 »

GOSTOVANJE ZBORA KATOLIČKE OSNOVNE ŠKOLE IZ POŽEGE
Autor: S. Mandica Starčević, 19. 10. 2014.

Ovog vikenda, 17.-19. listopada zbor Katoličke osnovne škole iz Požege gostovao je u našoj školi. Učenici su bili smješteni u obiteljima naših učenika.

Središnji događaj bio je koncert gostujućeg zbora u katedrali sv. Jakova, u subotu 18. listopada. Zbor je na prošlogodišnjem Državnom natjecanju u Varaždinu osvojio Zlatnu plaketu. U svojem  tematski trodjelnom koncertu predstavili su se opusom duhovnih skladbi te domoljubnim skladbama i skladbama za djecu. Dio programa sadržavao je pjesme s kojima su sudjelovali na Državnom natjecanju. Zbor vodi Ljuba Šolić, prof., a korepetitor je bio vlč. Mario Večerić. Kvaliteta izvedbi dokaz je ustrajnom i dugotrajnom radu i vježbanju.  Uz navedeni zbor na koncertu su nastupili i katedralni dječji zbor pod ravnanjem Jelene Mikulandre, prof. i zbor škole domaćina pod vodstvom Luiđe Cvitan, prof. Prepuna katedrala bila je ispunjena skladnim pjevanjem koje je publika oduševljeno nagrađivala dugotrajnim pljeskom. Na kraju koncerta svim izvođačima zahvalio je o. biskup msgr. Ante Ivas, a prigodnim riječima obratili su se i ravnatelji obiju škola; vlč. Želimir Žuljević i s. Mandica Starčević.

U sklopu gostovanja zbor je uz pratnju svojih učitelja organizirano posjetio pojedine znamenitosti grada i županije domaćina: NP Slapove Krke, Aquarium i Nacionalno svetište prvog našeg sveca - sv. Nikole Tavelića.  Sudjelovali su na nedjeljnom euharistijskom slavlju u katedrali sv. Jakova koje je predslavio ravnatelj Katoličke osnovne škole u Požegi vlč. Želimir Žuljević, a homiliju održao katedralni župnik iz Šibenika don Krešimir Mateša.

Bila je ovo izvrsna prilika za upoznavanje, povezivanje i sklapanje dugotrajnih prijateljstava učenika i djelatnika dviju katoličkih osnovnih škola čiji je zaštitnik sv. Josip, što je i urodilo daljnjim planovima za međusobnu suradnju.  Vjerujemo kako ćemo prvi plan uskoro uspješno realizirati: zajedničko hodočašće roditelja obiju škola u Nacionalno svetište sv. Josipa u Karlovac.

Iz sveg srca zahvaljujemo svim obiteljima naših učenika koje su ugostile članove gostujućeg zbora. Gosti su puni oduševljenja iskazanim gostoprimstvom, a dugotrajni rastanci pokazatelj su kako su i koliko jedni drugima prirasli srcu. Božji blagoslov i zagovor sv. Josipa ispunio sva  naša nastojanja na dobrobit bližnjega!