"OSVIJETLIMO PUT DO JASLICA"
Autor: Marina Klarić, 15. 12. 2014.

U petak, 12. prosinca 2014. u 17. sati u Katoličkoj osnovnoj školi održana je božićna priredba „Osvijetlimo put do jaslica".

Na početku, prigodnim riječima nazočnima se obratila predstojnica Katehetskog ureda s. Jakica Vuco.

Veselje ti navješćujem, puče kršćanski. Jerbo se kralj u Betlehemu rodi nebeski. Ovim prekrasnim riječima božićne pjesme počela je priredba. Dječji vrtić Kućica izveo je ples Boje. Zatim su učenici Srednje strukovne škole centar Šubićevac, izveli glazbeno scenski prikaz Božić.

Svojim nastupom oduševili su učenici PŠ Donje Ogorje, recitalom Kad je Božić, monologom Božićna priča, igrokazom Božićni lijek za sve te pjesmama U sve vrime godišta i We Wish You a Mery Christmas.

Zbor župe sv. Jakova izveo je Visom leteć i If You Are Happy.

OŠ Jurja Šižgorića predstavila se igrokazom Darovi od Isusa.

OŠ Ivana Duknovića izvela je plesnu točku, a OŠ Meterize igrokazom Božićni darovi, otkrila da su velike i bitne stvari u životu skrite, samo se srcem mogu vidjeti. Oči mogu prevariti, ali srce nikada. Vidjeti srcem - to je dar, najbolji božićni dar.

Djevojčice iz Kulturne udruge Zlatni mikrofon Jadrana izvele su plesne točke Rudolf mix i Sretan Božić i Nova godina.

Učenici PŠ Vrsine izveli su pučku pjesmu U se vrime godišća. Za kraj priredbe škola domaćin izvela je igrokaz Do tvog srca noćas će sići Bog.

Otac biskup uputio je na kraju priredbe riječi zahvale djeci i njihovim učiteljima za sve prikazano. Rekao je da malog Isusa – Božić uvijek nosimo u svom srcu , u svojoj obitelji i svima koji nas okružuju.

Za kraj smo svi zajedno otpjevali pjesmu Radujte se narodi!

Svim sudionicima priredbe, na kraju su podijeljeni prigodni pokloni.

PREUZETO SA: KATEHETSKI URED ŠIBENSKE BISKUPIJE