Ukupno: 319296

TRI ANĐELA I PRVI BOŽIĆ
Autor: S. Mandica Starčević, 23. 12. 2014.

U kongresnoj dvorani Katoličke osnovne škole 22.prosinca u održana je božićna priredba „ Tri anđela i prvi Božić“.

Program je počeo himnom Republike Hrvatske i himnom škole u izvedbi školskog zbora pod ravnanjem prof. Luiđe Lovrić nakon čega se nazočnima obratila ravnateljica škole, s. Mandica Starčević, koja je tom prilikom pročitala božićnu čestitku o. biskupa Ante Ivasa, koji zbog brojnih obveza nije mogao prisustvovati priredbi.

Okosnicu priredbe činio je dramatizirana priča koji su pripremile dramske skupine razredne i predmetne nastave pod vodstvom učiteljica Jelene Floigl, Kristine Škugor, Andree Spahije i Vlatke Mihaljević-Rak, recitatorske skupine pod vodstvom Antonije Mamužić, a sudjelovale su i ritmičke skupine 1. i 2. te 3. i 4. razreda pod vodstvom učiteljica Marine Klarić i Nikoline Petrović. Radnja predstave smještena je u raj gdje trojica nestašnih malih anđela, nakon niza nepodopština u zadatak dobiju čuvati tri kralja na putu prema Betlehemu. Iako se zadatak u prvi mah činio lagan, mali anđeli su se uvjerili u njegovu težinu. Uz svu svoju nestašnost, uspješno su izvršili povjereni zadatak i dopratili kraljeve do Novorođenog Kralja. Svi nazočni su dugotrajnim pljeskom nagradili uspješnu izvedbu učenika.

Na kraju predstave svi nazočni nagradili su izvođače velikim pljeskom te smo svi otišli kući vedrog lica i srca punog blagosti i topline.

Božićnoj priredbi prethodio je božićni sajam koji je bio otvoren  17. prosinca  i trajao je do božićne priredbe. Prodavali su se kolači koje su pekle učiteljice s učenicima  te razni božićni ukrasi koje su izrađivali učenici pa je svatko mogao pronaći nešto za sebe. Prihod sredstava prikupljenih na sajmu dijelom će biti uplaćen za školovanje dvoje djece u Ugandi, a dio ide za potrebe škole.

* Više fotografija pogledajte u foto-galeriji.