Ukupno: 319071

Posjet Državnoj upravi za zaštitu i spašavanje u Šibeniku
Autor: Andrea Beljo, 13. 2. 2015.

Učenici 3.a i 3.b razreda s učiteljicama Marijom i Željkom, učiteljem Antom i knjižničarkom Andreom okupili su se 11. veljače 2015. i krenuli pješice u posjet Državnoj upravi za zaštitu i spašavanje koja danas slavi 10 godina.

Kada smo stigli, djeca su na ulazu pozdravili djelatnike, koji su radoznalim učenicima govorili gdje se nalaze te su strpljivo odgovarali na njihova pitanja. Učenici su mogli vidjeti satelitske karte na računalima, čuti pozive koji su bili upućeni na broj 112, vidjeti ostale urede… Učenik Ivano Jurić iz 3.a razreda ispričao je novinaru priču o svom djedu kojem je bila potrebna pomoć Službe za spašavanje, a koja je išla uživo u programu radio Šibenika. Djelatnici Uprave podijelili su učenicima i malu okrepu.

Učenici su upoznali i vatrogasca koji im je pokazao prostoriju namijenjenu za primanje poziva. Djecu su impresionirale vatrogasne kacige koje su učenici isprobali na glavi. «Hoćete li malo prskati sa vatrogasnog vozila?» , samo je jedno od mnogih pitanja koja su nasmijala sve nas prisutne. Učenici su tako razgledali vatrogasna vozila, ali i čekali red za svojim mjestom na sjedalu za volanom. Uslijedilo je par fotografija, od kojih je bila i jedna zajednička ispred vatrogasnog vozila s prskalicom koja na kraju nije proradila, ali zato su radila vatrogasna sirena i svjetla na radost svih mališana.

Nakon zadovoljavanja svojih razgledavanja vatrogasnih vozila, pozdravili smo djelatnike, zahvalili na gostoprimstvu i uz lijepo vrijeme i šetnju, sretni i zadovoljni vratili smo se u školu.

Ante Nimac