Ukupno: 319065

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ VJERONAUKA
Autor: S. Mandica Starčević, 20. 2. 2015.

Katolička osnovna škola u Šibeniku, 19.veljače 2015. godine, kao i uvijek, velikodušno je primila sve one koji su na bilo koji način sudjelovali na županijskom natjecanju iz vjeronauka. Druženje smo započeli molitvom, nakon čega su učenici Katoličke osnovne škole otpjevali himnu i pjesmu ̍Zahvali. Učenice 6. razreda izrecitirale su nam ̍Krug ljubavi ̍, dok su učenici 1.b razreda izveli točku ̍Anđele mili ̍.

Pozdrave su nam uputili s. Jakica Vuco, s. Mandica Starčević te šibenski biskup Ante Ivas koji su nas i ovoga puta srdačno uveli u duh natjecanja. Naše su vjeroučenike ohrabrili za olimpijske krugove i natjecanje je moglo započeti. Lijepo je bilo u očima vjeroučenika vidjeti sjaj uzbuđenja koji ih je vodio do učionica predviđenih za natjecanje.

Na vjeronaučnom natjecanju sudjelovalo je 14 ekipa iz osnovnih škola te 6 ekipa iz srednjih škola. Natjecatelji su se uputili u učionice gdje su dobili upute o natjecanju. Nakon prvog, pisanog dijela, uslijedila je marenda koja je dala okrjepu svim našim sudionicima. Čekanje objave rezultata skraćeno je odlaskom u Cine Star gledanjem filma ̍Trči dječače, trči ̍i radionicama kod naših animatora.

Objava rezultata povela je natjecanje u drugi dio na kojem su vjeroučenici zaigrali tombolu. Po završetku ovoga dijela rezultati su ponovno objavljeni. Uslijedio je i treći, posljednji, krug vjeronaučnog natjecanja pod nazivom ̍Milijunak ̍. Konačni rezultati su objavljeni te su proglašeni pobjednici. U kategoriji osnovnih škola pobijedila je OŠ antuna Mihanovića Petropoljskog iz Drniša, dok je u konkurenciji srednjih škola najbolja bila SŠ Lovre Montija iz Knina. Pobjednicima od srca čestitamo na osvojenim prvim mjestima, kako vjeroučenicima tako i njihovim mentorima. Podijeljena su priznanja sudionicima natjecanja i županijsko natjecanje iz vjeronauka došlo je do kraja.

Upućujemo zahvale svima onima koji su sudjelovali na natjecanju, a ponajviše svim našim olimpijcima jer su zaista svi oni pobjednici. Neka nas Gospodin sve zajedno blagoslovi i okupi i iduće godine na natjecanju, ali prije svega, i na zajedničkom druženju. Bog bio sa svima vama! (KATEHETSKI URED ŠIBENSKE BISKUPIJE)