Ukupno: 319086

Učenici u posjeti PP Šibenik s PI Primošten
Autor: S. Mandica Starčević, 25. 3. 2015.

Danas, 25. ožujka 42 učenika 2. a i 2.b razreda Katoličke škole iz Šibenika posjetila su Policijsku postaju Šibenik s PI Primošten, te su upoznati s načinom i djelokrugom rada policije čime se uvelike doprinosi da djeca u što ranijoj dobi prihvate policajca kao ‘prijatelja-pomagača’, a što je jedan je od bitnih preduvjeta za kasniji pozitivan stav pojedinca o policiji.

Ovom prilikom su djeca školske dobi u prostorijama policije, uz neposredan kontakt s policijskim službenicima, na neposredan i slikoviti način, prilagođen njihovoj dobi, usvojila znanja o ulozi policije kao službe u zaštiti građana. Nažalost poučeni tragičnim događajem u Bijelom Brdu kod Osijeka u kojemu su stradali majka i dijete zbog eksplozije bombe koju su djeca pronašla na obližnjem nogometnom igralištu, kao i stradavanja pirotehničara u minskom polju kod Drniša, te da na našem području još uvijek pronalazimo odbačeno oružje, streljivo i eksplozivne tvari na otvorenim prostorima, djeci je prilikom ovog posjeta policijski službenik za protueksplozijsku zaštitu održao predavanje u kojem im je posebno skrenuta pozornost što napraviti u slučajevima pronalaska nepoznatih i na prvi pogled interesantnih predmeta, a posebno u slučajevima pronalaska minsko-eksplozivnih sredstava, oružja i streljiva.

Također je djeci prezentiran rad kriminalističkih tehničara prilikom pronalaska i izuzimanja tragova, te rad policijskih službenika prometne policije, te su na kraju obilaska djeca razgledali prostorije Policijske postaje.

(preuzeto: http://sibensko-kninska.policija.hr/)