Ukupno: 319077

Terenska nastava u Makarsku i posjet Radmanovim mlinicama
Autor: S. Mandica Starčević, 3. 6. 2015.

Učenici  petih razreda Katoličke osnovne škole u pratnji nastavnika: Jurice Svirčića, Kolinde Gabrilo i Veronike Paić bili su 2. lipnja 2015, god. na terenskoj nastavi u Makarskoj i Radmanovim mlinicama.

Putovanje je započelo ujutro   s prigodnom molitvom za sretan put.

Tijekom putovanja svi smo se divili ljepotama krajolika kroz koji smo putovali.

Pred našim očima izmjenjivalo se zelenilo prirode  s plavetnilom neba i mora.

Kad smo stigli u Makarsku, otišli smo u Muzej školjaka gdje smo vidjeli neobične, a oku tako primamljive, školjke iz različitih zemalja kao npr. Indonezije, Japana i Kine.

Nakon toga otišli smo u svetište Vepric. Poseban dojam su nam ostavili prekrasni kipovi anđela, oltar i špilja u kojoj se nalazi Gospin lik. Sve je to uokvireno planinom Biokovo koja kao da svojom veličinom i snagom čuva to sveto mjesto.

Na put prema Omišu krenuli smo opčinjeni svetošću mjesta.

Prema Radmanovim mlinicama vidjeli smo brodice koje se lagano njišu na rijeci Cetini.

Tu smo sudjelovali u gusarskim igrama.

Cijeli niz igara (potezanje užeta, obaranje ruke, bacanje kolutova, balote) i kviz znanja zaokupili su našu pozornost.

U igrama su pobijedili učenici 5.b razreda. Unatoč natjecateljskom duhu sretni smo što smo kroz igru, prijateljstvo i zajedništvo proveli tako nezaboravne trenutke.

U večernjim satima, prepuni dojmova i već pomalo umorni vratili smo se u Šibenik u zagrljaje svojih obitelji.

Antonija Jakelić, 5.b