SVEČANI PRIJEM UČENIKA U PRVI RAZRED
Autor: Marina Klarić, 7. 9. 2015.

Danas je poseban i svečan dan za naše ovogodišnje prvašiće. S velikim veseljem i nestrpljenjem uz pratnju svojih najmilijih prvašići su ispunili našu kongresnu dvoranu.

Svečani program započeo je zbor naše škole sa izvedbom himne RH i himne škole.

Nakon toga učenica Mia Karađole svim prvašićima i njihovim roditeljima zaželjela je dobrodošlicu u Katoličku osnovnu školu. Uslijedila je kratka molitva za početak školske godine koju je izrecitirala učenica Mirta Gatara.

Nakon molitve učenik Niko Ćevid izveo je recitaciju „Prošlo je ljeto“ i na simpatičan način najavio početak nove školske godine nakon dugog i toplog ljeta.

Zbor nas je s pjesmom „Moja škola“ podsjetio da je naša škola najljepša i najveća.

Učenik Roko Barić  je svojim monologom ohrabrio naše prvaše da se ne boje nego da se vesele novim školskim obvezama i zadaćama.

Prigodno nam se obratila zamjenica ravnateljice s. Renata Azinović i dala jaku poruku roditeljima „Ne želimo i nećemo proizvoditi odlikaše, nego ćemo vašu djecu voditi, pratiti i poticati kako bi one darove koje su od Gospodina primili umnožene i usavršene Njemu i vratili.

Na kraju je s. Renata najavila učiteljice prvog a razreda Jelenu Floigl i Ivonu Vrcelj, te učiteljice prvog b razreda Antoniu Malenicu i Ivanu Računicu.

U veselom raspoloženju prvašići su nastavili druženje sa svojim učiteljicama u svojim učionicama i još bolje se međusobno upoznali.

Još jednom iskrene čestitke našim prvašićima i njihovim roditeljima na ovom posebnom danu!

Antonia Malenica, učiteljica