Ukupno: 319000

CRTANJEM I PJESMOM OBILJEŽILI SMO DAN GRADA
Autor: Andrea Beljo, 28. 9. 2015.

Danas je u gradskoj knjižnici Juraj Šižgorić otvorena izložba dječjih likovnih radova na temu sv. Mihovila u povodu Dana grada i njegova zaštitnika sv. Mihovila. U natječaju za osnovne škole sudjelovalo je njih šest, a pristigli broj radova je uistinu impozantan. Na natječaj se prijavila i OŠ Braće Radića iz Kloštar Ivanića koja je za natječaj doznala preko facebook stranice.

Zdenka Bilušić, voditeljica Centra za vizualnu kulturu kaže kako je ove godine zbog velikog broja pristiglih radova jako teško bilo izdvojiti tri pobjednička, pa je tako nagrađeno devet učenika. Najboljima u likovnom dijelu natjecanja proglašeni su Luka Žerjav, Lucija Jurković, Klara Copić, Marta Radovčić, Nikola Zoričić, Franka Ćuklin, Karmen Ivanda, Nola Lozić i Paula Gulin. Budući da tehnika nije bila zadana učenici su koristili razne. Kolažem, akvarelom, olovkom, drvenim bojama i flomasterima,  svaki od njih prikazao je svoje viđenje sv. Mihovila.

Klara Copić, učenica 4a razreda Katoličke osnovne škole, po drugi put je sudjelovala u ovom natječaju i oba puta osvojila je prvo mjesto.

-Odlučila sam se za flomastere i novinski papir koji simbolizira kišu , a dočarava dramatičnost borbe između sv. Mihovila i zmaja- kazala je Klara koja se i dogodine planira prijaviti na likovni natječaj.

U literarnom dijelu pristiglo je devet radova od koja su tri rada nagrađena, a to su  učenici Frane Ninić, Ana Marić i Ana Deljac.

Frane Ninić iz 4. a razreda Katoličke osnovne škole kaže kako mu je bilo pravo zadovoljstvo pisati pjesmu ‘Moj grad’ te kako je o njemu doznao više o samoj tvrđavi sv. Mihovila.

preuzeto sa sibenskiportal.hr