Ukupno: 319503

DUHOVNO-REKREATIVNI SUSRET 5. I 6. RAZREDA
Autor: Martina Kolovrat, 10. 10. 2015.

Učenici 5. i 6. razreda okupili su se 9. i 10. listopada na svom prvom duhovno-rekreativnom susretu naslovljenom "Kako je lijepo praštati". Uzbuđenje, vidljivo već tjednima, u petak popodne dosegnulo je svoj vrhunac. Jednako uzbuđene bile su i njihove razrednice, zadužene za osmišljavanje i animiranje programa.

A on je, kako i priliči, započeo molitvom. Učenici su pozvani da ovaj susret bude prilika za "svlačanje starog i oblačenje novog čovjeka" (usp. Kol 3,12-15) kako bi sebe i druge susreli u Isusovom pogledu. A prvi susret bio je u ''Sudnici''. Na zamišljenom slučaju otvaranja lažnog Facebook profila i vrijeđanja poznanika, učenici su pokazali svoju osjetljivost i spremnost zalaganja za druge. Na vidjelo su izašli brojni skriveni talenti poput glume i govornih vještina. Vijeće razrednica najboljeg je glumca i glumicu nagradilo Diplomom.

Diplome su dobili i 5.a i 6.b, razredi - pobjednici večernjih sportskih natjecanja. Iako su natjecanja prvotno zamišljena kao preduvjet jedne mirne noći, stvarnost je pokazala da su bila samo uvod u beskrajno dugu noć, ispunjenu svime osim snom.

Subotnje jutro započeto je meditacijom o Božjoj ljubavi. Sudionici su još jednom stali pred Boga koji ih čuje, razumije, prihvaća, bezuvjetno voli i vodi. U tom su svjetlu odmjerili svoje znanje i u popularnom kvizu "Tko želi biti milijunaš?". Iako nisu osvojili milijun, najbolji su ponovno bili učenici 6. b.

Film "Amiški oprost" na obrađenu je temu bacio novo svjetlo i dirnuo savjesti. Stoga je i plenum u obliku TV emisije bio poticaj na praštanje i izgradnju zajedništva.

A ovo se zajedništvo pokazalo i u okupljanju oko Stola Gospodnjega. S obzirom na jako nevrijeme, nestanak električne energije i nemogućnost odlaska do kapele, zahvalno Misno slavlje p. Paul Karim prikazao je u školskoj dvorani, pod svjetlom svijeća – tako nalik Misnim slavljima prvih kršćana.

s. Renata Azinović