« Ožujak 2024 »

MAŠKARANA POVORKA
Autor: Martina Kolovrat, 9. 2. 2016.

Danas su našu školu posjetili neobični likovi: Petar Pan, poštar Krste, Crvekapica, Trnoružica, Limeni,  Slovo A, Medo, Šiljo, Draga, Ljuban....
Svi su oni junaci iz naših pročitanih lektira koji su danas oživili i sudjelovali u maškaranoj povorci.

Vesela povorka okupila se ispred školske kapelice  i uz zvukove harmonike umarširala u kongresnu dvoranu.

Tamo su nas dočekala dva lika ispala iz bajke, lutak Pinokio i njegov tata Đepeto. Jadan Pinokio nije volio ići u školu pa se tata jako ljutio na njega i korio ga zbog njegovih slova pa su na pozornicu izašla velika i mala slova.

Nakon toga Pinokio je priznao tati da se zaljubio, ali nije znao koja mu je djevojka ljepša, Crvenkapica ili Trnoružica. Odlučio se ipak za Trnoružicu i krenuo je u potragu za njom, a u tome mu je pomogao poštar Krste iz Poštarske bajke. Odjednom se Pinokio odlučio da bi svatove s Trnoružicom, ali u svatovima je mlada bila Draga.

Đepeto je morao spasiti Pinokia od razbojnika, kapetana Kuka i njegovih gusara koji su mu ukrali školsku torbu. Nakon uspješne borbe na pozornici ih je prepao Limeni i ekipa iz Oza.

Pinokio na kraju obećava tati da neće više lagati kao Šiljo, Pero, Medo i ostali iz Družbe Pere Krvžice. Svoje obećanje je i održao, te je dobra vila pretvorila Pinokia u pravog dječaka s malenim nosom.
Nakon ove naše neobične priče naš žiri s.Jakica Vuco i pedagoginja Ivana Bakotić proglasili su najbolju maskiranu lektiru Vlak u snijegu i 3.b razred.
Svi razredi su bili odlični i potrudili su se na najbolji način oživiti svoje omiljene junake.
Nadam  se i da ste nešto naučili od Pinokia kako treba slušati roditelje i ne smijete lagati.

Pinokio i Đepeto