« Ožujak 2024 »

SIGURNOST NA INTERNETU
Autor: Martina Kolovrat, 11. 2. 2016.

Sa svrhom podizanja svijesti o problematici sigurnosti djece na Internetu, već niz godina se u Hrvatskoj obilježava Dan sigurnijeg Interneta. Katolička osnovna škola se ovu godinu po prvi puta uključila u taj projekt. Stoga su se danas učenici 4. a i b i 5. a razreda okupili u kongresnoj dvorani kako bi upoznali koje su prednosti a koji nedostatci Interneta.

Na samom početku učenici su pogledali Power Point prezentaciju na spomenutu temu. Cijela prezentacija bila je popraćena iskustvima učenika koji su vrlo rado sudjelovali. Poslije prezentacije prikazani su im kratki crtani filmovi. Svaki dio crtanog filma imao je jasnu poruku što napraviti ukoliko dijelimo svoje privatne podatke i fotografije te kako se pravilno zaštiti. Učenicima je i savjetovano kome se obratiti ukoliko dožive neku neugodnost na nekoj mreži.

Učiteljica im je na samom kraju podijelila brošure kako bi o temi Sigurnost na Internetu mogli razgovarati i sa svojim roditeljima.

Djeca i mladi mogu pomoći stvoriti bolji Internet ljubaznošću i poštivanjem drugih online. Nadamo se da je ovo predavanje uvod u promicanje pozitivnih sadržaja.

Martina Kolovrat, učiteljica informatike