Ukupno: 319464

POSJET DOMU ZDRAVLJA – zanimanje stomatolog
Autor: Martina Kolovrat, 5. 3. 2016.

Našim drugašima je ovo bio jedan zanimljiv i poučan tjedan. Nakon posjeta Gradskoj knjižnici na red je došao i posjet jednom zanimljivom zanimanju. Drugaši su se, ovog puta u kompletu, u petak u 8 sati uputili na šibenski Dom zdravlja. Kao zaključak tjedna izvanučionične nastave, posjet stomatolškoj ordinaciji u sklopu cijeline Moj zavičaj odnosno nastavne jedinice Zanimanja ljudi, obogatio je dječja saznanja i proširio njihove vidike.

Domaćin u zgradi Doma zdravlja bio je tata našeg učenika Karla. Doktor stomatolog Kristijan Mikulandra  izdvojio je svoje vrijeme za nas. Pobliže nam je približio zanimanje stomatologa i predstavio nam ga u jednoj drugoj dimenziji. Ovaj put smo mogli doživjeti stomatološku ordinaciju iz perspektive jednog stomatologa, a ne samo pacijenta. Pojedini učenici su se čak mogli i zamisliti u toj ulozi jednoga dana. Dr. Mikulandra nam je demonstrirao pravilno pranje zubi, objasnio razliku izmedju trajnih i mliječnih zubi, broju zubi, te, naravno, obavio pregled dvoje učenika. Pokušao nam je objasniti da nema razloga za strah od posjeta stomatologu i isto tako naglasio važnost redovitih pregleda. Također, posjetili smo i zubne tehničare, te se upoznali s procesom nastanka zubnih proteza.

Vjerujemo da su naši učenici ovim posjetom zdravstveno osviješteni. Također, nadamo se da će bar netko od njih za svoju budućnost izabrati upravo ovo, hvale vrijedno zanimanje.

Ovim putem srdačno zahvaljujemo  našem domaćinu dr. stom. K. Mikulandri  na gostoprimstvu i vremenu kojeg je izdvojio za nas, te na zanimljiv način upoznao učenike sa svojim zanimanjem!

Učiteljica Marina Klarić