Ukupno: 319476

DJEČJI RADOVI OBILJEŽILI ROĐENDAN VESNE PARUN
Autor: Martina Kolovrat, 9. 4. 2016.

Na Zlarin, otok na kojem je rođena naša najveća pjesnikinja 20. st. – Vesna Parun, 8. travnja 2016., doplovilo je i četvero učenika naše škole koji su imali čast svojim doprinosom proslaviti njezin dan rođenja.

Kulturno umjetničko društvo „Koralj“ u suradnji s Gradskom knjižnicom Jurja Šižgorića raspisali su likovno-literarni natječaj „Mačke“ kojim su obilježili rođendan te poznate poetese. Učenici su rado prihvatili ovaj izazov u kojem su prikazali svoje Džingiskane i Mikije Trasije kako sanjaju daleka putovanja, zaljubljuju se, kreću u avanture...  i u tome su bili vrlo uspješni!

Prigodni program u Zavičajnom muzeju posjetiteljima su izveli zlarinski pjesnik Mladen Bjažić, Mira i Tina Keljalić kao i zlarinska udruga „Bodulići“ koji su nam još više približili život i pjesnički opus osebujne Vesne Parun. Osim toga, učenici su vidjeli  tradicionalnu narodnu nošnju kao i proces izrade čuvenog koraljnog nakita.

Učenicima i mentoricama su dodijeljene nagrade i priznanja za likovna i literarna ostvarenja.

Čestitke vrijednim učenicima...

Emiliji Klanjčić (3.b) za osvojeno 2. mjesto (literarni uradak)
Luciji Jurković (4.a) za osvojeno 3. mjesto (literarni uradak)
Kiari Petković (4.a) za osvojeno 4. mjesto (likovni uradak)
3. a razredu za grupne likovne uratke

... te puno uspjeha u daljnjem likovnom i pisanom stvaralaštvu!

Željka Ćaleta – Car

KLIKOM NA SLIKU POGLEDAJTE VIDEO: Zlarinjani obilježili rođendan Vesne Parun