« Lipanj 2017 »

KURIKULUM

TERENSKA NASTAVA PRVAŠA - NP KRKA I GRAD SKRADIN
Autor: Martina Kolovrat, 18. 5. 2017.

Učenje je ljepše i zanimljivije uz igru, smijeh, druženje i boravak na svježem zraku.

U srijedu 17. svibnja, učenici prvih razreda Katoličke osnovne škole, uz pratnju svojih učiteljica, školske klupe zamijenili su boravkom u prirodi, u obilasku NP-a Krka i obližnjeg gradića Skradina.

Nakon dolaska u NP Krka, laganom šetnjom uz pratnju vodiča krenuli smo u obilazak starih mlinova, praonice tepiha i rublja, starinske kovačnice i ostalih sadržaja o kojima nam je pričala gospođa Tatjana, upoznavši nas sa životom ljudi i njihovim navikama u prošlosti. Potom je uslijedilo druženje na livadi uz igru, smijeh i osvježenje sladoledom.

Naše putovanje do Skradina nastavilo se u uzbudljivoj vožnji brodom. Uz šetnju starim gradskim ulicama posjetili smo i crkvu. Crkvom Porođenja Blažene Djevice Marije proveo nas je don Gabrijel odgovaravši strpljivo na pitanja naših znatiželjnih prvašića.

Vrijeme do povratka proveli smo na dječjem idralištu uz pizze, sokove, slatkiše i neizbježnu igru na ljuljačkama, klackalicama, trampulinu, toboganu,...

Vrijeme u igri i veselju brzo je proletjelo te smo se svi sretni i zadovoljni uputili prema školi.

U autobusu nas je dočekalo malo iznenađenje...prigodni poklon za svakog učenika i učiteljice od NP-a Krka. Od srca zahvaljujemo!

Sanja Celić, učiteljica