« Prosinac 2017 »

UČENIČKI RADOVI

Što vrijedne ruke naših učenika i učiteljica

rade u svojim razredima više pogledajte u

Učeničkim radovima...

KURIKULUM

MEĐUŽUPANIJSKA SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA
Autor: Martina Kolovrat, 29. 5. 2017.

Međužupanijska smotra Šibensko-kninske i Zadarske županije održana je 26. svibnja na prostoru ispod Šibenske katedrale. Na smotri je sudjelovalo 17 učeničkih zadruga, 9 iz Zadarske i 8 iz Šibensko-kninske županije.
Kroz rane jutarnje sate sudionici su se počeli okupljati ispod katedrale donoseći razne učeničke uratke, nakon čega je uslijedilo raspoređivanje, uređivanje stolova i priprema za svečano otvorenje.

Pozdravnu riječ imala je ravnateljica škole domaćina OŠ Rogoznica Diana Goleš, zatim predstavnica grada Šibenika pročelnica za društvene djelatnosti Mirjana Žurić i župan Šibensko- kninski Goran Pauk.  Svatko od njih je pozdravio smotru radujući se manifestaciji kroz koju učenici kanaliziraju i predstavljaju svoj rad, odnosno izlaze van zidova svojih učionica i škole i dolaskom u javni prostor upoznaju publiku, građane, turiste i slučajne prolaznike sa svojom maštom, kreativnošću i idejama realiziranim u mnoštvo raznovrsnih predmeta na koje promatrač ne ostaje ravnodušan. Nakon pozdravnih riječi uslijedio je kratak program plesa i pjesme, a zatim i svečano otvorenje. Učenici su predstavljali svoje zadruge, skupine, praktične radove, prodavali proizvode, odgovarali na pitanja znatiželjnih prolaznika i isto tako predstavili svoje zadruge članovima ocjenjivačkog povjerenstva. Nakon ocjenjivanja i zbrajanja rezultata uslijedilo je proglašenje pobjednika. Naša UZ ¨Školjka¨ osvojila je drugo mjesto i time odlazi na državnu smotru koja će se i ove godine održati u Zadru početkom sljedeće školske godine i predstavljati će županijski stol.
Nakon proglašenja uslijedio je svečani domjenak za  sudionike i zatvaranje smotre.

Milena Mikulandra, voditeljica UZ ¨Školjka¨