« Lipanj 2018 »

UČENIČKI RADOVI

Što vrijedne ruke naših učenika i učiteljica

rade u svojim razredima više pogledajte u

Učeničkim radovima...

KURIKUL

MIHOVILU NA DAR
Autor: MANDICA STARČEVIĆ, 28. 9. 2017.

Višegodišnju praksu raspisivanja natječaja o svetķovini sv. Mihovila, Katehetski ured naše biskupije nastavio je i ove godine.

Svi pristigli radovi su podijeljeni u kategorije dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola. Proglašenje najušpjenijih radova upriličeno je u kongresnoj dvorani naše škole, na uočnicu sv. Mìhovila, 28. rujna.

Naš mali zbor pod vodstvom učiteljice Luiđe Cvitan pjesmom je uveo u svečanost. Učenici 4.a su pod mentorstvom učiteljica Ines Baljkas Nakić i Julije Crnogaće pripremili igrokaz o zaštiti sv. Mihovila - Dobro je pobijedilo zlo. Zorno i uživljeno ostvarenje te izvrsna izvedba nagrađeni su velikim pljeskom svih prisutnih.

Okupljene natjecatelje i mentore pozdravili su s. Jakìca Vucò, predstojnica Katehetskog ureda i dòn Marinko Mlakic, generalni vikar Šibenske biskupije u biskupovo ime, protumačivši što u Svetom Pismu piše o palom anđelu i svetom Mihovilu.

Za kraj je s. Jakica proglašavala najuspješnija ostvarenja i uručivala nagrade. Iz svakè kategorije istaknuta su tri rada. Između 70 likovnih radova u kategoriji osnovnih škola nagrađen je i rad našeg učenika Alde Božikova, 3.a, dok su u  kategoriji literarnih radova, između cetrnàest pristiglih, nagrađeni radovi Duje Svirčića i Leone Dobre iz  4.a razreda. Nagrađen je i multimedijalni rad PTT prezentacija o sv. Mihovilu za sto je nagrađena Zorana Ivana Antolos, 4.a. Čestitamo najuspješnijima!

U predvorju škole upriličena je izložba pristiglih radova na natječaj, kao i radova učenika naše škole koje su radili u Oratoriju.

Zagovor i zaštita sv. Mihovila neka nam srca ispuni mirom i radošću u svakodbevnim susretima.

s. Mandica Starčević, ravnateljica