« Kolovoz 2018 »

UČENIČKI RADOVI

Što vrijedne ruke naših učenika i učiteljica

rade u svojim razredima više pogledajte u

Učeničkim radovima...

KURIKUL

POSJET SOLARISU
Autor: MANDICA STARČEVIĆ, 23. 10. 2017.

Solaris beach resort atraktivna je oaza, smještena nadomak grada Šibenika, koja u ljetnim mjesecima postaje svakodnevno utočište i mjesto opuštanja mnogih turista, domaćih i stranih. Dječji hotel, aquapark, minigolf... samo su neki od mnoštva sadržaja prrilagođenih djeci. Nezaobilazna lokacija u srcu Solarisa je i Dalmatinsko etno selo koje otkriva običaje i živote naših starih.

Drugim razredima posjet hotelskom naselju 23. listopada omogućile su mame Katarina Tomassini Marić i Monika Mrša, djelatnice Solarisa.

Ciljevi posjeta bili su: obići Dalmatinsko etno selo, upoznati različita zanimanja te uvidjeti sličnosti i razlike života u gradu i na selu.

Učenicima su predstavljene kamene kućice i mnoštvo sadržaja koji, vraćajući nas u prošlost, otkrivaju dalmatinsku tradiciju. Mališani su posjetili tako destileriju, uljaru i vinariju. Nisu zaobišli ni pravi, autentični mlin pronađen u selu Dalmatinske zagore koji je rekonstruiran i premješten u etno selo.

Dobrim vodstvom, učenici su saznali pregršt informacija i imali priliku degustirati proizvode uzgojene i pripremljene od strane djelatnika Solarisa.

Zahvaljujemo od srca mamama na angažmanu i lijepim trenutcima, u potpunosti prilagođenim djeci!

Željka Ćaleta-Car, učiteljica 2.a