« Kolovoz 2018 »

UČENIČKI RADOVI

Što vrijedne ruke naših učenika i učiteljica

rade u svojim razredima više pogledajte u

Učeničkim radovima...

KURIKUL

NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS
Autor: Marina Goleš, 30. 10. 2017.

Jedno u nizu brojnih programa i natjecanja kojima se želi potaknuti veća čitalačka aktivnost učenika  i popularizacija knjige  jest i Natjecanje u čitanju naglas koje se svake godine provodi u sklopu manifestacije Mjesec hrvatske knjige. Natjecanje je to na kojem se učenici predstavljaju i  izražajno čitaju ulomke književnih djela pred odabranim Povjerenstvom. Pobjednici na županijskoj razini potom sudjeluju na nacionalnom Natjecanju u čitanju naglas gdje predstavljaju županiju iz koje dolaze.

U našoj je školi i ove godine organizirano školsko natjecanje na kojem su odabrani pobjednici. Dvije učenice naše škole, Bruna Belamarić u nižoj kategoriji i Iva Berović u višoj kategoriji,  sudjelovale su tako na gradskoj razini natjecanja koje se u Gradskoj knjižnici „Juraj Šižgorić“  održavalo 23. i 28. listopada 2017. godine.

Na Natjecanju na kojem se boduju kreativnost uvodnog dijela, jasnoća i razgovjetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam biti pobjednik jako je teško. Među svim učenicama i učenicima koji jako lijepo izražajno čitaju izabrano je troje učenika koji su prošli na županijsku razinu natjecanja. Bruna Belamarić s osvojenim 2. mjestom u nižoj kategoriji tako će 6. studenog predstavljati našu školu na županijskoj razini natjecanja.

Čestitamo učenicama na nastupima, a Bruni želimo puno sreće u nastavku natjecanja.

Marina Klarić, školska knjižničarka