« Prosinac 2020 »

Knjižnica

Dragi učenici, učitelji i roditelji OVDJE možete pristupiti on-line katalogu naše školske knjižnice kako bi provjerili koje knjige imamo u našem fondu i da li su Vam dostupne jer katalog je posrednik između građe i korisnika.

O KNJIŽNICI

Školska knjižnica Katoličke osnovne škole smještena na prvom katu između zgrada za razrednu i predmetnu nastavu. Fond knjižnice broji oko 5 500 naslova, te  9 tekućih naslova časopisa za djecu i učitelje.

RADNO VRIJEME ŠKOLSKE KNJIŽNICE ZA KORISNIKE

Ponedjeljak, srijeda i petak        8:00 - 14:00 sati

Utorak, četvrtak                         10:00 - 16:00 sati

KAKO SE PONAŠATI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

• U knjižnici slobodno možeš razgledati knjige, ali svaku vrati na mjesto. Ako ne znaš gdje se knjiga nalazi vrati je knjižničarki koja će je vratiti na njezino mjesto.

• Nema posudbe knjiga bez članske iskaznice! Članska iskaznica otvara vrata knjižnice pa je zato treba čuvati i ponijeti pri svakoj posudbi.

• Trebaš li određenu knjigu, a ne znaš gdje se knjiga nalazi ili kako se zove, pitaj knjižničarku!

• Želiš li pročitati neku dobru knjigu, upitaj za savjet knjižničarku. Ona poznaje knjige i zna koja odgovara tvojoj dobi.

• Posuđene knjige vrati na vrijeme. U našoj knjižnici knjigu možeš zadržat 21 dan.  I pazi na rok vraćanja knjige, osobito lektire kako bi je svi stigli pročitati!

• Za uništenu ili izgubljenu knjigu učenik je dužan donijeti zamjensku knjigu, a ukoliko je riječ o lektiri isti primjerak knjige, ili platiti naknadu u iznosu cijene knjige (koju može provjeriti kod knjižničarke).

• Ne posuđuj drugomu posuđenu knjigu!

• Knjigu valja čuvati. Ne listaj je masnim prstima i dok jedeš. Ne šaraj po knjizi (ni po vlastitoj) i ne savijaj uglove da bi znao do koje si je stranice pročitao.

• Knjiga je lijep dar u svim prilikama!

(prema knjizi Nade Iveljić „BONTON – pravila uljudnog ponašanja za djecu“)