« Prosinac 2017 »

DOBRODOŠLI U 4. A I 4. B

4. b - HRVATSKI JEZIK: Grupni rad: Jezično izražavanje: Priča o kruhu i nogometu.

4. b - Priroda i društvo: Samostalni radovi naših učenika "Naša domovina Republika Hrvatska" i "Republika Hrvatska u europskom okružju".

4. b - SAT RAZREDNIKA: Pano: U ovom razredu svi smo mi zvijezde_Kako se ponašati u školi (razredna pravila, što ne želimo i posljedice).

Semafor_Kako se nosimo s bukom u razrednom odjelu.

4. b - Naš pano: likovni i literarni radovi naših učenika (likovna kultura - ugljen i kreda; pisanje gradu Heroju).

Pomolili smo se i palili lampione u čast grada Vukovara. Da se heroji nikad ne zaborave.

4. b - Nije fizički nestanak njihov kraj. Počivali u miru!
Naši pokojnici nisu odsutni, nego samo nama nevidljivi.
Svojim očima punim sjaja oni gledaju u naše oči pune tuge. (Aurelije Augustin)

Bilo kako bilo, slavite li ovaj dan ili ne, odvojite trenutak da se sjetite svojih najmilijih koji više nisu s Vama, a onda pođite se družiti sa živima jer na današnji dan slavi se i život!

Blagdan Svih svetih!

4. b - LIKOVNA KULTURA: Oblikovanje na plohi_slikanje_površina-tekstura. M: mozaik, grb RH

4. a - LINIJSKI ISTANJENA MASA - VOLUMEN I MASA U PROSTORU

4. a - "Magična lektirna kutija" - maštovito uživanje i izražavanje uz Priče iz davnine. Predmeti u kutijama su pojmovi koji se spominju u pričama Regoč i Šuma Striborova.

4. b - Posjet domu za starije i nemoćne "Cvjetni dom". Posjetili smo starce u domu za starije i nemoćne, uljepšali smo im dan izvođenjem divnih pjesama i recitacija. Počastili smo ih ukusnim kolačima te smo s njima razgovarali i uputili im puno toplih riječi.

4.a - 25.10. Posjetili smo korisnike u Domu za starije i nemoćne osobe "Cvijetni dom", izveli prigodni program i razveselili drage ljudi.

4. a - U organiziranom vremenu u produženom boravku marljivo učimo o svom zavičaju i "gradimo" dalmatinske kućice, crkve...

4. b - Posjetili smo kino Cinestar i uživali u filmu "Tvrd orah 2".

4. b - Natječaj "Učinimo našu knjižnicu ljepošom". Učenica Gabrijela Mamužić je osvojila nagradu načinivši kreativnu kutiju koja krasi našu školsku knjižnicu te ju činim pravom oazom za učenje i druženje.

4. b - Obilježili smo Dane zahvalnosti za plodove zemlje ukrasivši našu učionicu. Posjetili smo i Roški slap gdje smo uživali u lijepoj prirodi i okusu ukusnih i blagoslovljenih peciva. Hvala vrijednim mamama učenika koje su ispekle ukusna peciva.

4. a - DANI KRUHA, IZLET NA ROŠKI SLAP

4. b - U pauzi od nastave smo bili vrijedni. Brali smo školske masline.

4. a - Berba maslina u našem školskom masliniku

4. a - BAŠĆANSKA PLOČA

4. b - Dan kravata. Učenica Gabrijela Mamužić je dobila nagradu za najoriginalniju kravatu.

4.a - 18. 10. obilježili smo DAN KRAVATE

4.a - ANĐELI ČUVARI . molitva i darivanje učenika 4.a i 4.b

4. b - Nastavni dan smo obogatili i učinili još radosnijim priključivši se projektu  "Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir".

4. b - Naša jesenska učionica.

4. a - Na natjecanju Katehetskog ureda naše biskupije, povodom svetkovine sv. Mihovila, nagrađeno je troje učenika 4.a razreda.

LITERARNI RADOVI - Duje Svirčić, Leona Dobra te PPT PREZENTACIJA - Zorane Ivane Antolos

4. a - SVETI MIHOVIL, dramski nastup naših učenika.

4. b - Sudjelovali smo i u projektu "Run for peace".

4. a - Sudjelovali smo u Utrci mira, PEACE RUN

4. b - Obilježavanje međunarodnog dana mira u našoj učionici.

4. b - Priroda i društvo_Uvjeti života_pokusi o svojstvima vode. Učenici 4. b razreda s učiteljicom popodne su bili u ulozi malih kemičara. U oratoriju su pokusima istraživali svojstva vode.

4. a - UVJETI ŽIVOTA - Mali znanstvenici, pokusi u našoj učionici i Oratoriju.

4. b - Priroda i društvo_Uvjeti života_plakati o zaštićenim biljnim i životinjskim vrstama u RH. Učenici 4. b razreda su se samostalno služili dodatnim izvorima znanja kako bi istražili zanimljive informacije o zaštićenim biljnim i životinjskim vrstama u RH.

4. a - PRIRODA I DRUŠTVO - Uvjeti života, Živa i neživa priroda

4. b - Posjetili su nas prijatelji iz Poljske. Zajedno smo uživali u izradi narodnog motiva "Šibenske kape", prijateljima smo poklonili kućicu s logom Katoličke osnovne škole. Drženje smo obilježili s nekoliko fotografija.

4. a - Prisjetili smo se ljetnih radosti, obogatili likovnim uspomenama naše razredne panoe.

4. a - U novu školsku godinu s novim željama, izazovima i obećanjima....SRETNO 4.A

4. b - Na učenik Dorian osvojio je drugo mjesto na regionalnom mastersu Dalmacfije te je drugi u Dalmaciji od 96 igrača do 10 godina. Čestitamo!

4. b - Tekst svečane prisege predsjednika 4.b razreda (Na svečanoj inauguraciji u četvrtom b razredu, predsjednik razreda Marko Ljubičić  je izrekao tekst svečane prisege obećavši da će dužnost poglavara obavljati savjesno i odgovorno na dobrobit učenika i svih djelatnika).