« Travanj 2018 »

7. RAZRED

DOBRODOŠLI U 7. A I 7. B

7.b - 20. LIK natjecanje-izložba učenika osnovnih škola iz područja umjetnosti. Među radovima je rad našeg prijatelja Dominika Gaćine. Čestitamo!

7.a i b - DAN ŠKOLE

7. b - MAŠKARE

7. b - LIDRANO - Među predstavnicima je bila i naša učenica Marija Smolić. Čestitamo!

7. a i b - BAŠKE OŠTARIJE

7. a  BAŠKE OŠTARIJE (DOJMOVI)

*     Baške Oštarije ću pamtiti po dugim i uzbudljivim vožnjama, po igrama i snijegu. (Roko K.)

*      Baške Oštarije ću pamtiti po zezanju i grudanju. Hrana je bila odlična. Pamtit ću noć i vožnju busom, kao i slikavanje na hodniku. (Karmen)

*      Pamtit ću ih po tome što je nastavnica Ema ostavila jabuku u dvorani za stolni tenis, umjesto u koš za smeće. (Josip)

*      Po zajedničkom druženju u sobama, po neprospavanoj noći, ćevapima i grudanju profesora. (Melanie)

*      Baške Oštarije ću pamtiti po jednom veličanstvenom ručku i druženju s prijateljima. Pamtit ću i Udbinu, jer mi je bilo zanimljivo gledati Krbavsko polje gdje se prije više od 500 godina dogodila Krbavska bitka, a i crkva je bila jako zanimljiva. (Roko B.)

*      Po tome što sam pogodila Tonija grudom u glavu, a to sam jako htjela i po prvom spavanju s tetom S. (Penelopa)

*      Pamtit ću ih po tomboli i ćevapima, po snijegu i po Udbini i po tome što je razrednica zaspala na predavanju onoga svećenika koji ne navija za Hajduk. (Filip)

*      Po ukusnim ćevapima, po druženju i grudanju. (Petar)

*      Baške ću pamtiti po druženju, zezanju i igri s prijateljima. (Matej)

*      Baških Oštarija ću se sjećati po Elezovim kerefekama, kako smo se grudali s prof. Laborom i njegovim kulinarskim sposobnostima. Cijela soba je bila puna toksičnih plinova. Pamtit ću gluposti s bekavcima, to što sam vidio razrednici kosu i kako je profesorica Ema odlično igrala stolni tenis protiv prof. Labora. Bilo nam je dobro u busu i igri 'Istina ili izazov'. (Toni)

*      Po istini i izazovu u autobusu na povratku kad sam za izazov morao poljubiti svoju simpatiju. (Ivan)

*      Pamtit ću ih po tome kako san se sa Miom u sobi zabavljala i jela Linoladu u dva ujutro. (Tona)

*      U Baškim Oštarijama bilo je odlično. Meni je putovanje bilo jedan od najdražih dijelova. Na snijegu je uvijek bilo zabavno, ali uvijek je bilo bolje u kući. Nastavnici stvarno dobro kuhaju, moram priznati. Bilo je toliko zabavno i imam toliko uspomena s puta, ali mi je na kraju najljepše bilo kad smo se vratili u Šibenik. (Meri)

*      Pamtit ću razne radionice, a još više druženja s prijateljima. Neću zaboraviti posjet Udbini, njihovu crkvu i sudjelovanje u Svetoj Misi. Možda je najzanimljiviji dio bilo popodne kad smo se družili po sobama i tamo se zabavljali. Neću zaboraviti ni tombolu u kojoj nisam bila baš najuspješnija, ali je bilo zabavno. Jako ću se dobro sjećati igara, pogotovo odgovora u ''5 sekundi''. (Mia)

*      Meni se u Baškima najviše svidjelo druženje s prijateljima i igranje u snijegu. Također, profesorove palačinke su bile za 5. (Rozi)

*      Pamtit ću ih po igrama na snijegu, stolnom tenisu i našoj ''urednoj'' sobi. (Bruno)

*      Lijepo sam se provela u Baškim Oštarijama. Pamtit ću ukusne palačinke profesora iz Tjelesnog i tužni film na kojem sam srce isplakala 10 puta. Kad smo bili na Misi, sjela sam pored razrednice, a ona je spavala. Na sreću, svećenik je nije vidio. (Katarina)

7. a i b - ADVENT U ŠIBENIKU

7. b - Balet "Orašar"

7. b - Moja prva knjiga je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče. Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literanih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za djecu. Među 539 pristiglih slikovnica na natječaj, našle su se i slikovnice učenica 7.b razreda Marijete Dugopoljac, Lucije Krnić i Ele Koludrović. Učenice su osvojile poticajnu nagradu. Čestitamo!

7. b - Izložba likovnih radova i prestavljanje kalendara s natječaja za učenike viših razreda županijskih osnovnih škola održano je večeras u Gradskoj knjižnici. Među radovima su i radovi naših učenica: Eve Bralić, Ele Koludrović i Marije Smolić. Bravo!

7. a - Učenici 7.a obilježili su Dan osoba s invaliditetom.

7. a i b - VITALNE FUNKCIJE ORGANIZMA

7. a i b -Ima jedan grad, oduvijek mi drag
             ima jedan hrast slavonski
             ima jedan grad, svakom srcu drag
              ima jedan div hrvatski  heart VUKOVAR heart

7. b - Učenica našeg razreda (Lucija V.) ostvarila je odlične rezultate na Državnom natjecanju iz gimnastike u Nedelišću 5.11.2017. Osvojila je broncu, u kategoriji c mlađe juniorke. Čestitamo!

7. b - UČENICE NAŠEG RAZREDA MARIJETA DUGOPOLJAC I ELA KOLUDROVIĆ VODILE SU PROGRAM OTVARANJA IZLOŽBE: CRKVE MOGA GRADA!

7. b - UČENICE: MAJA ČOGELJA, MARIJETA DUGOPOLJAC I LUCIJA KRNIĆ SUDJELOVALE SU NA NATJECANJU: ČITANJE NAGLAS

7. a i b - DAN ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE I KRUH

7. a i b - MILIJUN DJECE MOLI ZAJEDNO

7. a i b - DAN KRAVATE U RH

7. a - Na Prvenstvu Hrvatske u hrvanju za djevojčice i dječake početnike slobodnim načinom za 2017. godinu, održanom u ŠSD ''Pešćenica'' u Zagrebu 14. listopada, u kategoriji do 75 kg FILIP MARČIĆ, učenik 7.A razreda osvojio je treće mjesto. ČESTITAMO FILIPU!!!

7. a i b - SVETI MIHOVIL - svečana procesija ulicama grada

7. a i b - PEACE RUN - SVJETSKA UTRKA MIRA