Datum objave: 30. rujna 2024.
Kategorija: VIJESTI

MALI MIHOVIL U ŠIBENSKOJ KATEDRALI

U sklopu duhovne  priprave za svetkovinu sv. Mihovila, djeca iz dječjih vrtića Kućica, Brat Sunce, Vidici, Ciciban i Blažena Hozana posjetila su u petak 27. rujna katedralu sv. Jakova na tradicionalnom „Malom Mihovilu“  i susrela šibenskog biskupa Tomislava Rogića. Uz njih sudjelovala su djeca iz dječjih vrtića i osnovnih škola čiji su likovni i literarni radovi nagrađeni. Tijekom susreta proglašeni su najbolji radovi natječaja dječjeg stvaralaštva „Svetom Mihovilu ususret 2024.“ koji organiziraju Katehetski ured i Katolička osnovna škola. Autorima najboljih radova uručena su priznanja, a na natječaj je pristiglo oko sto  radova koji su izloženi u predvorju Katoličke osnovne škole.

Biskup Rogić prigodno se obratio okupljenoj djeci. Naglasio je kako sveti Mihovil sve čuva i brani, a osobito najmlađe. Na djeci primjeren način, u razgovoru s njima posvijestio im je zadaću sv. Mihovila koji je uvijek na strani dobra. Program je vodila predstojnica Katehetskog ureda s. Renata Azinović. Među nagrađenima su i učenici naše škole: Sara Milić, 3.b pod mentorstvom učiteljica Antonije Mamužić i Katarine Pilipac te grupa učenika 5.b  Luka Vrdoljak, Mihael Cvitan, Gabrijel Jurin, Mislav Badurina, Nikola Ćaleta–Car pod vodstvom mentorice s. Barbre Čavlina.