Na Državnom stručnom skupu za učitelje talijanskoga jezika, održanom 2. i 3. srpnja 2026., učiteljice Kolinda Gabrilo iz Katoličke osnovne škole i Marijana Mikulandra iz OŠ Tina Ujevića održale su predavanje pod nazivom Komunikacijski pristup u početnom učenju talijanskog jezika – primjer dobre prakse.
Sudionicima su predstavile projekt I gattonanti, koji su zajednički provodile tijekom protekle dvije školske godine. Kroz konkretne aktivnosti i primjere iz prakse pokazale su kako komunikacijski pristup može uspješno potaknuti učenike na aktivnu uporabu talijanskoga jezika već od samih početaka učenja.
Predavanje je izazvalo velik interes među sudionicima skupa te je popraćeno brojnim pohvalama. Posebno veseli činjenica da su nakon izlaganja pojedine učiteljice iskazale želju za suradnjom i uključivanjem u slične aktivnosti tijekom sljedeće školske godine, što potvrđuje vrijednost i uspješnost predstavljenoga projekta.
Kolinda Gabrilo




