Nakon prošlogodišnjeg pilot-projekta, koji je naišao na iznimno dobar odaziv učenika, i ove smo godine u školi imali Marijanske pobožnosti.
Aktivnost je provedena prema planu, kroz molitvene aktivnosti svakog nastavnog dana u mjesecu listopadu i svibnju.
Pod budnim okom učiteljica Milene Mikulandra i s. Renate Azinović, svakoga dana u podne, zvuk školskog razglasa davao je znak za prekid uobičajenih aktivnosti. Slijedile su minute za prinošenje buketa molitve, meditacije, pjesme i zahvalnosti Majci Božjoj. Vrhunac pobožnosti bila je zajednička molitva krunice u srijedu, 28. svibnja 2025.
Projekt je imao za cilj razvijati i njegovati sklad i jedinstvo vjere, kulture i života učenika i djelatnika kroz pobožnosti koje su duboko ukorijenjene u povijesni, nacionalni i vjerski identitet Hrvata. Sudeći po komentarima učenika, cilj je i ovoga puta u potpunosti ostvaren.
s. Renata Azinović