Datum objave: 28. listopada 2025.
Kategorija: VIJESTI

NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS

U našoj je školi 14. listopada održana školska razinaNatjecanja u čitanju naglas na kojoj su učenici pokazali svoje vještine izražajnog čitanja i ljubav prema knjigama. Nakon zanimljivog i uzbudljivog natjecanja najbolje su bile MarijetaBudinčević iz 5. a razreda i Lucija Rudan iz 6. b razreda koje su se plasirale na gradsku razinu Natjecanja.

Gradsko natjecanje, u organizaciji Gradske knjižnice „Juraj Šižgorić“, održano je u Art podrumu 20 listopada te suobje učenice predstavile našu školu na iznimno uspješan način. Lucija je osvojila 1. mjesto u starijoj kategoriji dok je Marijeta zauzela 3. mjesto u mlađoj kategoriji što je izvrstan rezultat s obzirom na jaku konkurenciju.

Na županijskoj razini Natjecanja u čitanju naglas, održanoj 27. listopada, Marijeta je ostvarila još jedan veliki uspjeh osvojivši 2. mjesto. Obje učenice pripremala je njihova mentorica Marina Klarić koja im je pružila podršku i potaknula ih da s navedenog natjecanja ponesu pozitivne dojmove kako bi motivirale nove generacije na sudjelovanje u istom.

Čestitamo Marijeti i Luciji na izvrsnim rezultatima i promociji čitanja među mladima! Njihov uspjeh dokaz je da se trud, ljubav prema knjigama i upornost uvijek isplate.

Marina Klarić

Pročitajte još

Skip to content