Naša učenica Isabel Lokas ostvarila je izniman uspjeh osvojivši prvo mjesto u kategoriji osnovnih škola na ovogodišnjem literarnom natječaju KuŠInićs radom Moj zeleno-plavi svijet. U pripremi za natječaj Isabel je mentorirala njezina učiteljica hrvatskoga jezika Ivana Milišić.
Literarni natječaj KuŠInić, koji organizira Gradska knjižnica „Juraj Šižgorić” u sklopu programa Međunarodnoga dječjeg festivala, iz godine u godinu okuplja mlade autore iz cijele Hrvatske te potiče dječje i mladenačko književno stvaralaštvo. Ovogodišnji natječaj bio je otvoren u travnju s temom Zeleno i plavo, a svečano proglašenje najboljih radova održano je 25. lipnja u šarenom Perivoju Roberta Visianija.
Posebnu težinu ovoj nagradi daje i činjenica da su pristigle radove vrednovali istaknuti hrvatski književnici i stručnjaci Dubravko Jelačić Bužimski, Maja Zrnčić Dim iprofesorica hrvatskoga jezika Nada Bujas.
Isabel je stručni žiri osvojila svojim radom Moj zeleno-plavi svijet, intimnim esejističkim tekstom u kojem kroz razmišljanje o bojama progovara o odrastanju, prihvaćanju različitosti i važnosti ostati vjeran sebi. Posebno dojmljivo opisuje svoj odnos s prirodom i konjem Pianom, pokazujući kako se istinske životne vrijednosti ne doživljavaju samo pogledom nego svim osjetilima.
Od srca čestitamo našoj Isabel na ovom uspjehu i želimo joj još mnogo nadahnutih priča i budućih priznanja!
Ivana Milišić




