Datum objave: 28. rujna 2024.
Kategorija: VIJESTI

USPJEH UČENIČKE ZADRUGE “ŠKOLJKA” NA DRŽAVNOJ SMOTRI

U svibnju 2024. godine, ispred katedrale sv. Jakova u Šibeniku, učenička zadruga “Školjka” ostvarila je zapažen uspjeh na županijskoj smotri učeničkih zadruga, osvojivši prvo mjesto za prijavljeni rad “Matematika u 3D svijetu: jedan, dva, tri – sada slažeš ti!”. Ova 3D edukativna igra razvijena je u sklopu školskog projekta “Matematika u 3D svijetu” i predstavlja novi pristup učenju matematike kroz interaktivne i praktične metode. Uz mentorstvo učiteljice Josipe Baljkas Klisović i podršku voditeljice zadruge “Školjka”, Milene Mikulandra, učenice Tonka Rupić i Petra Vudrag predstavile su rad i ostale proizvode zadruge pred stručnim povjerenstvom, čime su osigurale plasman na državnu smotru učeničkih zadruga.

Državna je održana u Poreču, 26. i 27. listopada 2024. godine. Prvog dana održano je svečano otvaranje, nakon čega je uslijedila prva faza predstavljanja radova. Smotra nije bila natjecateljskog karaktera, već je omogućila sudionicima da u opuštenoj atmosferi razmijene iskustva i predstave svoje radove.

Drugog dana, stručno povjerenstvo obišlo je izložbene prostore, gdje su učenice uspješno prezentirale rad školske zadruge. U sklopu izvedbe praktičnog rada, učenice su demonstrirale prijavljeni rad – 3D edukativnu igru pod nazivom “Matematika u 3D svijetu: jedan, dva, tri – sada slažeš ti!”.

Pozornost posjetitelja privukli su i ostali izloženi proizvodi, među kojima se istaknulo drveno raspelo izrađeno u suradnji sa skupinom “Modelari”, koje smo simbolično uručili jednoj od posjetiteljica našeg štanda.

Na svečanom zatvaranju primili smo zahvalnicu za uspješnu prezentaciju i sudjelovanje, čime smo zaokružili naš nastup na smotri. Ponosni smo na postignuća naših učenica i zahvaljujemo svima koji su doprinijeli ovom uspjehu!

Čestitamo svim sudionicima smotre i želimo im puno uspjeha u budućim projektima!

Josipa Baljkas Klisović