Datum objave: 11. prosinca 2025.
Kategorija: VIJESTI

ZORNICA U ŠKOLSKOJ KAPELI

Od Druge nedjelje došašća šibenski biskup Tomislav Rogić obilazi pojedine  župe Šibenske biskupije u kojima slavi sv. mise Zornice. Tako je u utorak 10. prosinca u našoj školskoj kapeli slavio sv. misu Zornicu.  Na Zornicu su došli učenici, roditelji i djelatnici škole. U homiliji je biskup Tomislav približio sv. Ambrozija:

Biskup Ambrozije (ove godine u nedjelju, pa se nije spominjao) – koji je uvijek neumorno ponavljao: Krist nam je sve! istinski je svjedok Gospodinov. Želiš li izliječiti ranu, on je liječnik; ako si isušen vrućicom, on je izvor; tlači li te nepravda, on je pravda; ako ti je potrebna pomoć, on je snaga; straši li te smrt, on je život; žudiš li nebo, on je put; jesi li u tami, on je svjetlo… Kušajte i vidite kako je dobar Gospodin: blažen čovjek koji se u njega uzda!” (De virginitate 16,99).

Uzdajmo se i mi u Krista i bit ćemo blaženi i živjeti u miru.

Te riječi pomažu nam danas razumjeti Božju Riječ: prorok Izaija jutros govori o svemogućem Bogu stvoritelju kojemu ništa nije skriveno, koji sve poznaje, zove imenom, svime upravlja, sve je u njegovoj ruci – Izraele, zar u to sumnjaš?

Gospodin je Bog vječni, krajeva zemaljskih stvoritelj. On se ne umara, ne sustaje, i um je njegov neizmjerljiv. Umornome snagu daje, jača nemoćnoga. – … onima što se u Gospodina uzdaju snaga se obnavlja, krila im rastu kao orlovima, trče i ne sustaju, hode i ne more se

Sam Isus u evanđelju poziva da k njemu dođu svi izmoreni i opterećeni. On daje odmor, predah i novu snagu, novi polet. Tko se u njega uzda, tko prihvaća svoju malenost pred Božjim veličanstvom, tko prihvaća svoj životni križ – Isus obećava da će mu breme biti lako, a jaram sladak.

Breme lako, jaram sladak – ako znaš za koga živiš i kome ideš.

Breme je lakše ako ga nosiš iz ljubavi prema nekome, prema Isusu.

Breme je lakše ako znaš da nije zauvijek i da ima razlog, da može biti i jest blagoslov. Nema križa bez blagoslova, ni blagoslova bez križa.

Isus je ponizna i krotka srca i takve želi i svoje učenike.

Jutros molimo za poniznost prihvaćanja križa, za snagu vjere koja prihvaća da je sve u Božjoj ruci i na tome gradi svoje pouzdanje, te pronalazi mir duše jer se u Gospodina uzda.  – Amen

Pjevanje su predvodili djelatnici, a za orguljama je svirao bivši učenik Ante Lapić.

s. Mandica Starčević

Pročitajte još

OPROŠTAJ OSMAŠA OD OSNOVNOŠKOLSKOG OBRAZOVANJA

OPROŠTAJ OSMAŠA OD OSNOVNOŠKOLSKOG OBRAZOVANJA

Prigodnim programom održanim 12. lipnja 2026. godine učenici 8. a razreda oprostili su se od osmogodišnjeg školovanja u našoj školi. Bio je to emotivan i svečan trenutak kojim je obilježen završetak jednog važnog životnog poglavlja. Učenicima su se prigodnim govorima...

OBAVIJEST ZA PRVAŠE

OBAVIJEST ZA PRVAŠE

Poštovani roditelji prvaša,Obavještavamo vas da će do kraja ovog tjedna upisnica u Osnovnu školu biti u aplikaciji te ju je moguće preuzeti u sustavu e-građani ( na upisnici je obavezan potpis oba roditelja skrbnika).Ukoliko netko od roditelja ima problem s...

ZAHVALA ZA PROTEKLU NASTAVNU GODINU

ZAHVALA ZA PROTEKLU NASTAVNU GODINU

Prvog nenastavnog dana ljetnog odmora učenika, 15. lipnja u školskoj kapeli naše škole je mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup slavio zahvalno euharistijsko slavlje za proteklu nastavnu godinu na kojem su sudjelovali djelatnici škole. S njim je koncelebrirao duhovnik...

Skip to content