Ukupno: 204059
« Siječanj 2021 »

VALUES THROUGH ART

ERASMUS+ projekt od 2020. do 2022.

Pratite nas na eTwinning stranicama projekta

PROJEKTNA AKTIVNOST

PROJEKTNA AKTIVNOST – EUROPSKO DRVCE VRIJEDNOSTI (EUROPEAN VALUES TREE)

Tijekom mjeseca studenog i prosinca ostvarena je projektna aktivnost Europsko drvce vrijednosti.
Učenici su izrađivali božićne ukrase i čestitke, te ih zajedno sa hrvatskim slasticama i ostalim poklonima upakirali i poslali na adrese španjolske i litvanske škole.
Paketi s istim sadržajem su stigli i u našu školu te su nam omogućili izradu Europskog drvca vrijednosti.

PROJEKTNA AKTIVNOST

PROJEKTNA AKTIVNOST – RADIONICE NA TEMU SOLIDARNOSTI, TOLERANCIJE I EMPATIJE

Nakon odabira loga sljedeća projektna aktivnost su bile radionice na temu solidarnosti, tolerancije i empatije.
Brojnim radionicama su učenici 1.a i 4.b razvijali empatiju, ljubaznosti i suosjećajnost, razumijevanje i međusobno pomaganje…
Nakon izrade kalendara dobrih djela sa svakodnevnim zadacima, stvaralačkih radova za uveseljavanje djece smještene u Klinici za dječje bolesti Zagreb, učenici 1.a organizirali su prikupljanje donacija za Dječji dom “Maestral” u Splitu. Svoja srca otvorili su i učenici i roditelji 4.b razreda koji su, organizirajući humanitarnu akciju, prikupili 800 kn za opismenjavanje siromašnih djevojaka u DR Kongo. Četvrtaši su odgledali film „Jako, jako daleko“  koji govori o sirijskom dječaku izbjeglici. Nakon iznošenja doživljaja filma učenici su pisali ohrabrujuće poruke djetetu izbjeglici kojeg bi eventualno upoznali.
Diseminacija ovih aktivnosti provedena je putem Facebook grupe, eTwinning stranice i web stranice naše škole.

PREDSTAVLJANJE I DISEMINACIJA REALIZACIJE PROJEKTA

PREDSTAVLJANJE I DISEMINACIJA REALIZACIJE PROJEKTA VALUES THROUGH ART AKTIVU RAZREDNE NASTAVE 24. STUDENOG 2020.GODINE.

DANI ERASMUSA U KATOLIČKOJ OSNOVNOJ ŠKOLI

Od 15.-17. listopada 2020. godine raznim aktivnostima su obilježeni  Dani Erasmusa.
Diseminacija aktivnosti je ostvarena putem eTwinning stranice, Facebook grupe, te web stranice naše škole.
GOOGLE LIVE SUSRET

Prvi virtualni susret sudionika Erasmus+ projekta Values through art zbio se 10. studenog 2020. godine. U razgovoru su sudjelovali sudionici iz sve tri zemlje sudionice projekta.
Razgovaralo se o odgođenim mobilnostima zbog epidemiološke situacije, raspodjeli i korištenju novca odobrenog projektu, te aktivnostima koje će se odvijati putem eTwinning stranice.
BIRAMO LOGO PROJEKTA

Učenici, djelatnici škola i roditelji glasali su za najbolji logo početkom mjeseca studenog 2020.god.
Za logo je izabran španjolski dječji likovni rad.
ETWINNING STRANICA PROJEKTA VALUES THROUGH ART

Dana 26. rujna 2020. koordinator projekta iz Španjolske, Diego Alias Gallego, pokrenuo je eTwinning stranicu, web sjedište projekta Values through art na eTwinning portalu. Sve aktivnosti i rad na projektu možete pratiti na poveznici https://twinspace.etwinning.net/123770/home
VALUES THROUGH ART-PREDSTAVLJANJE PROJEKTA
ERASMUS+ PROJEKT
VALUES THROUGH ART

ŠKOLE SUDIONICI
- ŠPANJOLSKA: Ceip Jose Rodriguez Cruz, Villafranca de los Barros (Badajoz)
- LITVA: Mokykla “Sokratus”, Vilnius
- HRVATSKA: Katolička osnovna škola, Šibenik
TRAJANJE PROJEKTA: 1. rujna 2020. – 31. kolovoza 2022.

Katoličkoj osnovnoj školi odobren je europski projekt Erasmus+ ključna aktivnost KA229 koja uključuje mobilnost učenika i učitelja. Projekt je financiran od strane Europske unije, tj. Agencije za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU).
Projekt pod nazivom Values through Art realizirat će se u suradnji s partnerima iz Španjolske (koordinator projekta) i Litve u razdoblju od dvije godine (2020. – 2022.).
Tim koji sudjeluje u projektu su: Antonija Mamužić, učiteljice razredne nastave koja je ujedno i koordinatorica projekta, Željka Ćaleta Car, Ines Baljkas Nakić i Ivana Labor, učiteljice razredne nastave.
Okosnica projekta je umjetnost koja pridonosi stvaranju i poboljšanju suživota u školi te naglašava suradničko učenje s naglaskom na prihvaćanju različitosti. Cilj projekta je, kroz plesno, dramsko i likovno stvaralaštvo promicati istinske ljudske vrijednosti poput solidarnosti, tolerancije, poštovanja i istinskog prihvaćanja različitosti kod ljudi.
U projektu će sudjelovati učenici do 6. razreda, a omogućit će im se upoznavanje s vršnjacima, kulturnih i prirodnih znamenitosti Španjolske i Litve kao i upoznavanje različitih običaja. Na taj način će proširiti svoja znanja, jačati socijalne vještine, usavršavati znanje engleskog jezika te se učiti primjeni različitih web alata. Učiteljice će također sudjelovati u radionicama na zadanu temu, razmijeniti iskustva i primjere dobre prakse.
Tijekom rujna projekt je predstavljen Učiteljskom vijeću, Vijeću roditelja i Školskom odboru.