Ukupno: 319650

"POZNAJEM LI SVOJ GRAD?"
Autor: S. Mandica Starčević, 10. 5. 2016.

Nakon  posjeta županu učenici trećih razreda uputili su se 9. svibnja, prilično uzbuđeni, prema Gradskoj knjižnici gdje su sudjelovali na kvizu znanja ˝Poznajem li svoj grad?˝ u organizaciji Osnovne škole Fausta Vrančića, Katoličke osnovne škole i grada Šibenika.

Prema ideji pedagoginje Osnovne škole Fausta Vrančića Miljenke Bujas organiziran je kviz o našem gradu povodom 950. obljetnice prvog spomena grada Šibenika. Za suradnju je kontaktirala pedagoginju Katoličke osnovne škole  Ivanu Bakotić, te su se objeručke prihvatile organizacije zajedno s učiteljicama 3. razreda. S obzirom da obje škole imaju po 2 razredna odjela, dogovor je bio da se iz svakog razreda natječu po 3 učenika, tako da je svaka škola imala svoju skupinu sastavljenu od 6 učenika. U ime naše škole natjecali su se: Bruna Belamarić, Ana Marić, David Rebo, Mihaela Spahija, Domagoj Ševerdija i  Karlo Mrva. Kviz je obuhvaćao različita područja: smještaj, meteorološke značajke, prometnu povezanost, povijest grada, simbole grada Šibenika, spomenike i znamenitosti, znamenite i poznate Šibenčane…

Kviz se sastojao od različitih tipova pitanja (odaberi točan odgovor od ponuđenih, nadopuni, točno/netočno i prepoznaj što se nalazi na fotografiji), no koliko god su pedagoginje i učiteljice nastojale zakomplicirati pitanja i zbuniti učenike, u tome nisu uspjele. Naime, nakon 48 pitanja rezultat je bio izjednačen. Obje skupine su imale samo 1 netočan odgovor. Krenulo je ˝pripetavanje˝ s još tri dodatna pitanja, no moramo priznati da su se učenici obiju škola odlično pripremili za kviz i pokazali zavidno znanje o svom gradu, tako da je i nakon pripetavanja rezultat i dalje bio izjednačen. Tada su u pomoć priskočile ravnateljice obiju škola gđa Snježana Ćaleta i s. Mandica Starčević koje su predložile da obje skupine budu nagrađene poklon bonom pizzerije ˝Forum˝. Veselju tada nije bilo kraja.

Ovim putem zahvaljujemo ravnateljicama obiju škola, vlasniku pizzerije ˝Forum˝,  Gradskoj knjižnici ˝Jurja Šižgorića˝ na ustupljenoj multimedijalnoj dvorani, učiteljicama 3. razreda obiju škola i pedagoginjama na lijepo organiziranom kvizu i druženju učenika. Na kraju, hvala i našim učenicima što su se rado odazvali kvizu te se iskreno nadamo se da je ovo početak jedne dobre i uspješne suradnje dviju škola.

Ivana Bakotić, pedagoginja