Ukupno: 319559

DJEČJI FESTIVAL U KINU
Autor: S. Mandica Starčević, 6. 10. 2016.

Sigurno ne postoji dijete koje nije bar jednom poželjelo imati kućnog ljubimca?! Upravo potaknuti tom mišlju, od jutra je u našoj školi vladalo veselo raspoloženje.

Naime, učenici razredne nastave su sa svojim učiteljicama, u sklopu godišnjeg plana i programa medijske kulture, posjetili CineStar Šibenik. Prikazana nam je animirana komedija Tajni život kućnih ljubimaca u sklopu 3. dječjeg festivala CineStara diljem RH.

Na zabavan način, stilski i sadržajno primjereno učenicima, upustili smo se  u šaljivu avanturu kućnih ljubimaca koja počinje od onog trenutka kad njihovi vlasnici odlaze na posao ili u školu. CineStar dvoranom se orio iskreni dječji smijeh i zadovoljstvo naših učenika! Završetkom projekcije su svi učenici od ljubaznog osoblja na poklon dobili prigodan DVD film.

Danas smo spojili ugodno s korisnim! Uživali smo u ugodnoj šetnji od škole do kina i natrag, izazvali radost na licu prolaznika, naučili prepoznati animirani film, ispričati filmsku priču, razlikovati glavne od sporednih likova, kulturno se ponašati u kino dvorani… te se složili da je poseban i najljepši doživljaj pogledati film u društvu razrednih prijatelja!

Učiteljica Julija Crnogaća