Ukupno: 319548

ŠKOLSKE MAŠKARE 2017.
Autor: Martina Kolovrat, 28. 2. 2017.

Maskenbal, maskenbal,
Svatko voli maskenbal.
Iza maske lice kriti
Sve što želiš možeš biti!

28. veljače u našoj školi održane su maškare. Smijeha, veselja, buke i neobičnih kostima nije manjkalo. Ovogodišnje obilježavanje maškara održano je u dva dijela: za razrednu i predmetnu nastavu.

Baš na pokladni utorak putnička agencija KOŠ krenula je na put prema dalekim, ali i nešto bližim zemljama. Na pozornici su se susrela dva putnika iz različitih zemalja koji ne govore istim jezikom, ali ih veže želja za putovanjem. Svaki razred ih je poveo u drugu zemlju. Najprije su s učenicima 1.a otputovali u Škotsku otplesati poznati ples u kiltovima. Učenici 1.b vratili su ih kući i poveli kroz regije naše domovine. Afrika je bila sljedeći kontinent gdje ih je odveo 2.a razred. Pokazali su im piramide, mumije a plesali su i uz Kleopatru.

Nakon toga se trebalo malo i odmoriti na sunčanim, pješčanim plažama Havaja s učenicima 2.b razreda. Na poziv Donalda Trumpa otišli su u SAD. Amerikanci iz 3.a su im pokazali svoju kulturu, običaje i povijest. Učenici 3.b vratili su ih u Europu, točnije u Grčku, i otplesali poznati grčki ples sirtaki. Na kraju je valjalo otputovati i u Aziju pa su ih učenici 4.a odveli u Indiju, a učenici 4.b u Sjevernu Koreju. Time je završilo putovanje dvojice prijatelja. Uslijedilo je proglašenje najbolje individualne maske koju je osvojila Iva Kimer iz 1.b razreda. Stručni žiri nije mogao odabrati samo jednu najbolju izvedbu pa su dva razreda izabrana za pobjednike. To su 3. b - SAD i 1. b – Hrvatska.
Po završetku organiziranog maskenbala za razrednu nastavu, krenulo je karnevalsko slavlje velikih. Ovogodišnja zabava započela je svečanom paradom. Nakon toga uslijedilo je  predstavljanje razreda. Našlo se tu svakojakih kostima: od obitelji Kremenko, preko vjenčanja i starčića do letećih medvjedića, plesača, pjevača i zabavljača popularnog showa.

Hvala im svima na uloženom trudu, a posebno čestitamo 5.a na pobjedi, 7.b na osvojenom drugom mjestu te 6.a na trećem mjestu. Uistinu smo se dobro zabavili i opustili, a naši učenici su još jednom pokazali koliko vrijedni, kreativni i motivirani mogu biti.
Antonia Malenica, Katarina Škugor, Marita Županović i Kolinda Gabrilo, učiteljice