Ukupno: 319636

PRVI PROLJETNI TURNIR U GRANIČARIMA
Autor: S. Mandica Starčević, 4. 4. 2017.

Graničar je omiljena igra  koju su igrale generacije i generacije naših predaka, a i mi danas je uvijek rado igramo od najmlađih školskih dana.

Katolička osnovna škola bila je domaćin prvog turnira graničara za učenike četvrtih razreda osnovnih škola s područja grada Šibenika.

Pozivu su se odazvali: OŠ Petar Krešimir IV., OŠ Jurja Šižgorića i OŠ  Meterize te škola domaćin. Sveukupno je sudjelovalo šest ekipa.

Propozicije turnira preuzete su s natjecanja „Sportske igre mladih“.

Nakon ždrijeba koji je proveden u prisustvu svih učiteljica krenulo se s turnirom pod vodstvom sudca, prof. tjelesne i zdravstvene kulture Ive Labora.

Napetost i navijačka atmosfera je rasla iz sata u sat, a nakon tri sata igre u finalu su se našli učenici 4.a razreda OŠ Meterize i učenici 4.b razreda OŠ  Jurja Šižgorića.

Učenici 4.b razreda OŠ Meterize zasluženo su odnijeli pobjedu, dok su učenici  4.a razreda OŠ Jurja Šižgorića zauzeli drugo mjesto.

Borba za broncu odigrala se između učenika  4.a i 4.b razreda Katoličke osnovne škole i na koncu su učenici 4.b razreda zauzeli treće mjesto.

Škole i učiteljice su nagrađene peharima i zahvalnicama za sudjelovanje u prvom turniru graničara koji će, nadamo se, postati tradicionalan.

Još jednom kao škola domaćin zahvaljujemo na  povjerenju koje su nam ukazale OŠ  Meterize (učiteljice Diana Cvitanović i Zdenka Ježina te asistentica Jelena Antulov Jović), OŠ  Petar Krešimir IV. (učiteljica Dunja Glavadanović) i OŠ Jurja Šižgorića (učiteljica Anita Matić ).

Učiteljice četvrtih razreda :

Marina Jurin, Ivana Labor, Antonija Mamužić i Katarina Pilipac