Ukupno: 320790
« Svibanj 2024 »

SVEČANI PRIJEM PRVAŠA
Autor: S. Mandica Starčević, 6. 9. 2017.

Prvi dan nastave ove školske godine svakako je bio najposebniji za naših četrdeset i dvoje prvaša. Uzbuđenje, strah, veselje, znatiželja, nelagoda i zbunjenost pratili su ih cijelo vrijeme. Sigurnost su im davali roditelji i pokoji baka i djed koji su neprestano bili uz njih. Na svečanom prijemu u kongresnoj dvorani škole prvašići su se malo opustili uz vesela lica i  pjesme školskog zbora i nasmijali se uz igrokaz koji im je pripremila Dramska skupina raredne nastave Muke jednog prvaša

Na kraju se ravnateljica s. Mandica Starčević obratila roditeljima i djeci. Pričom Najobičniji dan ukazala je na potrebu pozornog slušanja djece od strane roditelje, ali međusobno roditelja i učitelja tijekom cijelog školovanja.  Poželjela je prvašima dobrodošlicu te im predstavila učiteljice prvih razreda:  1.a učiteljice Marinu Jurin i Ivanu Labor te učiteljice 1.b Katarinu Pilipac i Antoniju Mamužić. Program dobrodošlice završen je zajedničkom molitvom sv. Josipu, zaštitniku škole.

Nakon prozivke su učenici i roditelji pošli u svoje učionice gdje su nastavili druženje, upoznali se i zabavili.  Učenici 1.a letjeli su u svojoj učionici  razrednim balonom na zrak, a učenici 1.b su iz razredne barke lovili ribice s imenima učenika.

Katarina Pilipac, učiteljica 1.b