Ukupno: 319648

OBILJEŽAVANJE ROĐENDANA VESNE PARUN
Autor: Martina Kolovrat, 11. 4. 2018.

Već treću godinu za redom, Kulturno-umjetničko društvo „Koralj“ u suradnji sa Gradskom knjižnicom Jurja Šižgorića organizira literarno-likovni natječaj „Mačke“ kojem su se naši učenici i ove godine rado odazvali.
Tako se dana 10.travnja sedmero naših nagrađenih učenika u pratnji svojih učiteljica, brodom zaputilo na otok Zlarin kako bi proslavili godišnjicu rođendana naše pjesnikinje Vesne Parun te kako bi preuzeli  nagrade za svoje vesele šarene mačke i smiješne pjesme o njima.
Prigodni program smo započeli šetnjom do Vesnine masline gdje su mali „Bodulići“ već tradicionalno posadili cvijeće . Nakon toga smo se uputili do Muzeja koralja i Vesnine stare sobe gdje smo preuzeli naše nagrade i razgledali izložbu svih pristiglih radova. Uživali smo zajedno  u slatkom domjenku koji su nam pripremile vrijedne Zlarinke, upoznali smo književnika Mladena Trutu, a naučili smo ponešto i o tradicionalnoj i mukotrpnoj izradi koralja.

Uslijedila je vesela igra u parku gdje smo se baš zabavili i nasmijali. Sa sladoledom u rukama sretni smo se ukrcali u brod i umorni vratili svojim roditeljima koji su nas dočekali u luci.
I to je bio kraj našeg kratkog putovanja …
Čestitamo svim našim nagrađenim učenicima :
1.a r.-3.mjesto za grupni likovni rad
1. b r.- 2.mjesto za grupni likovni rad